استاندار لرستان: راه‌های ارتباطی رومشکان ساماندهی شوند

on .

استاندار لرستان گفت: جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای مطالعات لازم برای آبیاری اراضی رومشکان را انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان دکتر سید موسی خادمی در بازدید از پروژه‌های رومشکان با اشاره به استعدادها و ظرفیت‌های خوب این منطقه اظهار داشت: مساحت کم و جمعیت متمرکز از ویژگی‌های خوب این شهرستان است که در مقایسه با سایر مناطق استان کار خدمات رسانی را آسان تر و راحت‌تر می‌کند.

وی زحمات و پیگیری‌های نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی کوهدشت و رومشکان را مناسب ارزیابی کرد و افزود: کارهای خوبی در چند سال اخیر انجام شده اما نیاز به تلاش و مطالعات بیشتری است.

استاندار لرستان بر ساماندهی و چهارخطه شدن راه‌های ارتباطی رومشکان با سایر نقاط استان تاکید کرد و بیان داشت: چهار خطه کردن رومشکان به بخش سوری از خواسته‌های مردم این منطقه است که تا پایان سال 6 کیلومتر از این جاده به بهره برداری می‌رسد.

وی یکی از نیازهای جدی منطقه را وجود بیمارستان مجهز دانست و افزود: برای احداث بیمارستان قرار شد مطالعات کار در خصوص پدافند غیرعامل و مسائل زیست محیطی را انجام دهیم تا مجوزهای اصلی اخذ شود.

دکتر خادمی با اشاره به پروژه ذوب آهن آذرپاد رومشکان گفت: این طرح در گذشته کلنگ زنی شده اما متاسفانه مطالعات لازم روی آن صورت نگرفته و به یک مسئله تبدیل شده است که باید در جلسات اقتصادی استان مطرح و تعیین تکلیف شود.

 وی دشت‌های این شهرستان را حاصلخیز دانست و اظهار داشت: متاسفانه اراضی آبی کمتر از 10 درصد بوده و پایین‌تر از میانگین کشوری است.

استاندار لرستان با بیان اینکه تخصیص آب از سد سیمره باید ابتدای کار انجام می‌شده و اکنون به فرآیندی بسیار مشکل تبدیل شده است، تصریح کرد: راحت‌تر است از رودخانه‌های اطراف، ایستگاه‌های پمپاژ کوچکتری بزنیم تا بتوانیم اراضی را آبیاری کنیم.
 
وی ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزی و امور آب منطقه ای را برای انجام مطالعات لازم موظف خواهیم کرد تا بخش بزرگی از این اراضی آبرسانی شوند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.