استاندار خبر داد: ارسال ۳۸۶ کامیون کمک‌های مردمی لرستان به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

on .

استاندار لرستان از ارسال کمک‌های مردمی به ارزش ۱۸۰ میلیارد ریال به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در بازدید از کرمانشاه بیان داشت: بعد از زلزله دلخراش و ناراحت کننده این استان، مردم لرستان نیز مانند تمامی ایرانیان و حتی به دلیل قرابت جغرافیایی، فرهنگی و اجتماعی بیشتر به کمک شتافتند.

وی با بیان اینکه کمک‌ها به صورت مردمی و دولتی بوده است و خیلی از افراد به صورت خودجوش اقدام به کمک‌رسانی کرده‌اند، ادامه داد: تا به حال حدود ۳۸۶ کامیون انواع وسایل، اقلام و کالاهای ضروری و مورد نیاز به صورت تنظیم شده و با ارزش ۱۸۰ میلیارد ریال به این مناطق ارسال شده است.

دکتر خادمی به جمع‌آوری حدود دو میلیارد ریال کمک نقدی توسط پایگاه‌های امداد سطح شهرها و نمازجمعه‌های استان نیز اشاره کرد و افزود: همچنین تمامی دستگاه‌هایی که به صورت رسمی در امر یاری‌رسانی فعالیت دارند از همان ساعات اولیه وارد عمل شده و به کار امداد و نجات پرداختند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه لرستان جزو اولین استان‌هایی بوده که شروع به امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده کرده است، اظهار داشت: هم‌اکنون نیز کار امدادرسانی و ارائه خدمات به چندین روستای حادثه‌دیده را برعهده گرفته‌ و به صورت مستقیم مدیریت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن در همان ساعات اولیه تمامی دستگاه‌های خود را برای کمک‌رسانی به مناطق فرستاد و هم‌اکنون نیز اقدامات شایسته‌ای انجام می‌دهد؛ همچنین چندین روستا را به صورت کامل بازسازی خواهد کرد.

دکتر خادمی با تقدیر از اقدامات مطلوب ارتش به خدمات درخور دانشگاه علوم پزشکی نیز اشاره کرد و گفت: در همان ابتدای وقوع زمین‌لرزه تیم‌های پزشکی، درمانی و امدادرسان این دانشگاه در محل حاضر شدند و هم‌اکنون نیز کار روان‌درمانی و مشاوره را برای بازماندگان پیگیری می‌کند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: سپاه استان نیز کار بازسازی هفت روستا و شهر سرپل ذهاب را به صورت کامل برعهده گرفته است.

به گفته وی تمامی استان توان خود را برای یاری‌رسانی به مناطق زلزله‌زده به کار گرفته‌ و روند خوب پیش می‌رود اما باید در این راستا بیشتر تلاش کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.