استاندار لرستان خبر داد: خروج اعتبار سد آبسرده از ردیف‌های مسدودی

on .

استاندار لرستان از احداث منطقه ویژه اقتصادی بروجرد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در بازدید از بروجرد اظهار داشت: امروز تعدادی از پروژه‌های این شهرستان از جمله سد آبسرده مورد بازدید قرار گرفت که یکی از سدهای مهم استان بوده و قرار است آب شرب و صنعت بروجرد را تامین کند.

وی به پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی این سد اشاره کرد و افزود: به دنبال افزایش منابع برای آن هستیم و هم‌اکنون نیز روند ساخت به خوبی در حال انجام است.

دکتر خادمی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل پیوست بودجه ملی و ۱۳ میلیارد تومان اعتبار توازن منطقه‌ای دارد که در مجموع حدود ۲۰ میلیارد تومان است؛ تلاش می‌کنیم اعتبار بیشتری برای آن جذب کنیم.

استاندار لرستان به پروژه در حال تکمیل نساجی این شهرستان اشاره کرد و با بیان اینکه قرار است در زمینه رنگرزی فعالیت کند، ادامه داد: سرمایه‌گذار طرح حدود ۲۰ میلیارد تومان در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده و تابحال از منابع بانکی بهره نبرده است؛ باید سرمایه در گردش آن را مورد حمایت قرار دهیم و در مورد بخشی از مشکلات آن دستگاه‌ها قول داده‌اند که آنها را مرتفع کنند چراکه سرمایه‌گذار دارای اهلیت است و به کار خود اعتقاد دارد.

وی به کارخانه نساجی بروجرد نیز اشاره کرد و با عنوان کردن آن به نماد این شهرستان، گفت: تمامی صنایع نساجی کشور دچار مشکل بوده چراکه نتوانسته‌اند با تکنولوژی روز کار کنند.

دکتر خادمی تصریح کرد: این واحد تولیدی در حوزه ریسندگی، بافندگی و رنگرزی طرح توسعه دارد که باید مورد حمایت قرار گیرد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: این واحد باید ظرفیت خود را بالا برده و در زمینه تولید پارچه‌های با عرض سه متر بیشتر تلاش کند چراکه یکی از مشکلات اصلی آن است و هم‌اکنون نمی‌تواند با رقبای خود رقابت کند؛ بانک ملی قول داده که تسهیلات مورد نیاز را برای طرح توسعه و سرمایه در گردش آن فراهم کند.

وی با بیان اینکه با حمایت این واحد می‌توان ظرفیت اشتغال آن را تا دو برابر افزایش داد، گفت: هم‌اکنون تولید آن ۳۰ هزار مترمربع است که می‌تواند به ۷۰ هزار مترمربع نیز افزایش یابد. این مهم کار مهمی است که انجام خواهد شد.

دکتر خادمی پل شهدای دانش‌آموز را از دیگر پروژه‌های شهرستان بروجرد برشمرد و یادآور شد: این پل در سطح شهر شروع شده و علی‌رغم فرصت‌هایی که برای مردم می‌تواند ایجاد کند متوقف شده و ناتمام مانده است.

استاندار لرستان این پل را یکی از پروژه‌های خاص عنوان کرد و بیان داشت: امسال حدود چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار دارد و دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون نیز به آن تخصیص داده‌ایم. باید برای رفع مشکلات آن بیشتر تلاش کنیم تا ظرف سال آینده به بهره‌برداری برسد چراکه بیشتر از این ماندن زیبنده نیست.

وی با اشاره به بازدید از بیمارستان ۲۲۰ تخت‌خوابی بروجرد اظهار داشت: این مجموعه یکی از پروژه‌های ارزشمند استان بوده که کار آن تقریبا تمام شده و تجهیز نیز بیش از ۹۰ درصد به اتمام رسیده اما مجهز کردن اتاق عمل مانده است.

دکتر خادمی ادامه داد: خریداری و نصب دستگاه سی‌تی اسکن و MRI باقی مانده که از نیازهای اصلی شهر نیز محسوب می‌شوند؛ در همین راستا به طور جدی از طریق وزارتخانه پیگیر هستیم و امیدواریم تا دهه فجر آن را به صورت کامل تحویل مردم دهیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه دستگاه MRI باید از خارج کشور وارد شود، اظهار داشت: نمی‌توان به طور دقیق بیان کرد که چه زمانی تهیه می‌شود اما تمام تلاشمان را برای افتتاح و به بهره‌برداری رسیدن آن تا زمان مورد نظر خواهیم کرد.

وی از جمله پروژه‌های دیگر بروجرد به سد شهید بروجردی اشاره و آن را یکی از طرح‌های خوب استان عنوان کرد که برای شرب و صنعت درنظر گرفته شده است و ادامه داد: این طرح تخصیص دارد اما به دلایلی متوقف و اعتباراتش در ردیف‌های ملی مسدود شده است.

دکتر خادمی از پیگیری ردیف این سد در وزارت نیرو خبر داد و گفت: امسال از حالت مسدودی خارج و منابع خواهد داشت؛ همچنین از منابع ۹۷ استان نیز برای آن اعتبار درنظر می‌گیریم.

استاندار لرستان به بازدید از واحد تولیدی صنایع خورشیدی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح نیز از پروژه‌های های‌تک و دانش‌بنیان است که خوشبختانه کار خود را شروع کرده و سرمایه‌گذار در حال انجام پروسه اداری آن است. به دنبال واگذاری معدن و زمین مورد نیاز آن برای انجام فعالیتش هستیم.

وی این پروژه را اقدام بزرگی اعلام کرد و بیان داشت: پیگیر هستیم تا آن را به یک شهرک صنعتی تبدیل کنیم و با وصل به کارخانه زاگرس‌خودرو، منطقه ویژه اقتصادی بروجرد را تشکیل دهند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.