استاندار لرستان تاکید کرد: نقش شورای عالی فنی در بحث نظارت پررنگ‌تر شود

on .

استاندار لرستان گفت: افکار عمومی دولت را در جلوگیری از ساخت و سازهای غیر فنی حمایت می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای عالی فنی استان اظهار داشت:‌ کارها و نظارت‌ها باید با دقت و کیفیت لازم صورت گیرد و نباید دقت را فدای سرعت کرد.

وی با اشاره به نظارت پروژه‌ و ساخت و سازها در استان بیان داشت: تجربه نشان داده که نظارت‌های اشتباه و غیرفنی نه تنها با عث تسهیل‌گری نمی‌شود بلکه در آینده هزینه‌هایی به جامعه تحمیل می‌کند.

دکتر خادمی با بیان اینکه در گذشته یکی از اهداف دولت حذف قیمت زمین از مسکن بود گفت: این مهم هدفی ایده‌آل بود اما متاسفانه اجرای مناسبی نداشت چراکه یک کار خوب بدون مطالعه و بررسی لازم به روش بدی انجام گرفت.

وی ادامه داد: این موضوع باید تجربه‌ای برای ما باشد و به کسی یا دولتی مربوط نمی‌شود چرا که نیروی انسانی و کارشناسان تغییر نکرده بلکه فقط مدیریت تغییر کرده است.

استاندار لرستان نقش شورای فنی را در استان ضروری دانست و تصریح کرد: ما به این باور رسیده‌ایم که کارها را درست انجام دهیم بنابراین باید محکم و جدی نظارت کرده و کار را خوب انجام دهیم؛ همچنین پروژه‌های دولتی توسط ناظران دستگاه‌های دولتی و شورای فنی به عنوان ناظر عالی بایستی مورد نظارت دقیقی قرار گرفته و بتواند مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه با جان انسان‌ها و پول بیت‌المال نباید بازی کرد، اظهار داشت: با کسانی که کوتاهی می‌کنند باید برخورد جدی کرد و قطعا افکار عمومی نهادهای قانونی و جامعه از این نوع برخوردها حمایت می‌کنند.

دکتر خادمی در جهت حمایت از نظارت بهتر و دقیق‌تر بر پروژه‌ها و ساخت و سازها خاطرنشان کرد: شورای عالی نظارت در گزارش خود پیشنهادهای برخوردی ارائه دهد تا تفاوت میان مجریان خوب و بد مشخص شود.

وی در ادامه افزود: در بحث ساخت و سازهای شخصی نظام مهندسی محکم‌تر و دقیق‌تر پای کار باشد و با کسانی که در مجموعه خوب کار نمی‌کنند باید برخورد شود.

استاندار لرستان علاوه بر بحث برخورد، آموزش را نیز بسیار مهم دانست و بیان داشت: همچنین از قبل خوب طراحی کردن‌، خوب فکر کردن‌، مشاوره گرفتن، جلوگیری از تصمیم‌های عجولانه و شتاب زده و لحظه‌ای نیز اهمیت دارد.

وی گفت: سعی ما این است نقش شورا را در بحث‌های نظارت فنی استان پررنگ‌تر از قبل کنیم.

مقام ارشد استان از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست در این جهت شورای عالی نظارت استان را حمایت کرده و تیم‌های کارشناسی خود را با این شورا همراه کنند.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه کشور ما زلزله‌خیز است و نباید فقط در زمان حادثه به مسائل فنی و ساختمانی حساس باشیم، یادآور شد: هم اکنون باید با همکاری نهادهای قانونی و تمامی دستگاه‌های اجرایی با پیشگیری و آموزش‌های لازم و همچنین نظارت شورای عالی فنی در اجرای صحیح پروژه‌ها خصوصا ساخت و سازها گام  بلندی برداریم تا حافظ جان مردم و پول بیت‌المال باشیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.