معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان: ۱۱۵ روستای دلفان تحت پوشش شبکه اینترنت قرار گرفته‌اند

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان از هزینه ۷۷ میلیارد ریالی پروژه‌های مخابراتی در شهرستان دلفان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهرداد غضنفری  در مراسم افتتاح پروژه‌های مخابراتی دلفان با تبریک هفته وحدت و روز دانشجو اظهار داشت: این شهرستان در استفاده از توان و ظرفیت نیروها در راستای هم‌افزایی یکی از شهرستان‌های پیشرو استان است.

وی با بیان اینکه دلفان دارای ظرفیت‌های بی‌نظیر است تصریح کرد: این منطقه دارای وسعت و توانایی ویژه‌ای است که باید از پیگیری‌های نماینده مجلس این شهرستان تقدیر کرد.

غضنفری با اشاره به اینکه طلوع توسعه در این شهرستان دمیده است، ادامه داد: با حرکت در این مسیر اوضاع اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی رو به بهبود خواهد رفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان خاطر نشان کرد: ‌اکنون هم‌افزایی در عملکرد این شهرستان مشهود است و می‌توان به پیشرفت پروژه‌های عمرانی و اقتصادی دولت در این منطقه نسبت به گذشته اشاره نمود.

وی به سفر مقامات کشوری به این شهرستان اشاره کرد و افزود: این موضوع نشان‌دهنده پیگیری و حمایت‌های مستمر مسئولین استانی و نماینده شهرستان در مجلس است.

غضنفری به تاکید استاندار محترم بر ایجاد شورای راهبردی توسعه(دانا) اشاره نمود و عنوان کرد: هدف از ایجاد این شورا برون‌رفت استان از وضعیت موجود به لحاظ اقتصادی، عمرانی و زیرساختی است که نهایتا باعث ایجاد تحول موزون در مقوله‌های مختلف ‌خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با بیان اینکه پروژه‌های استانی با برش شهرستانی مد نظر قرار گرفته است، بیان داشت:  استاندار محترم جهت آشنایی با پروژه‌های استانی، سفرهایی به شهرستان‌ها داشته و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان را از نزدیک مشاهده کرده است.

وی با بیان اینکه برخی شهرستان‌ها از توسعه عقب افتاده‌ بودند، ادامه داد: دلفان یکی از ده شهرستان محروم کشور بوده که به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی توسط وزارت کشور درنظر گرفته شده است.

غضنفری ابراز امیدواری کرد: انشاءالله بتوانیم از این فرصت در جهت توسعه منطقه به نحواحسن استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان به ایجاد پمپاژهای آب و احداث سد تاج‌امیر در دلفان اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون نیز برای تامین آب کشاورزی اقدامات خوبی انجام شده است. همچنین رشد چندین برابری سیستم‌های آبیاری نوین در این منطقه قابل تقدیر است؛ در زمینه‌ گاز، آب و برق نیز گام‌های بلندی در این شهرستان برداشته شده است.

وی در ادامه افزود: این اقدامات جهشی باعث شده که بتوانیم در دلفان نسبت به شهرستان‌های دیگر توازن را ایجاد کنیم.

غضنفری با اشاره به اینکه رفع اختلافات و هم‌افزایی پایه و اساس پیشرفت است، گفت: هم‌اکنون پوشش تلفن سیار استان ۹۷ درصد بوده که این آمار در شهرستان دلفان ۹۰ درصد است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با اشاره به اینکه در بحث دیتا هنوز مشکل داریم، بیان داشت: باید با تلاش بیشتر این مشکلات را حل کنیم که در این راستا همکاری تمامی دستگاه‌ها مشکلات موجود آسانتر رفع می‌شود.

وی با اشاره به  اینکه هم‌اکنون ۱۱۵ مورد از مجموع ۲۳۷ روستای شهرستان تحت پوشش شبکه اینترنت قرار گرفته‌‌اند، ادامه داد: تا پایان سال جاری مابقی روستاها نیز تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

غضنفری به وجود ۲۰۰۰ روستا در استان اشاره کرد و تصریح کرد: تعداد ۲۳۷ مورد در شهرستان دلفان قرار دارند که حدود ۱۰ درصد کل روستاهای استان است؛ طی هفته دولت سال آینده تمامی دفاتر روستایی این شهرستان دارای زیر ساخت الکترونیکی خواهند شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با بیان اینکه هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای پروژه‌های مخابراتی در این شهرستان هزینه شده است، گفت: حوزه مخابرات پایه تمامی خدمات دولت در عصر اطلاعات و فن‌آوری محسوب می‌شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.