استاندار لرستان: ضرورت ایجاد همکاری و همگرایی میان استان‌های زاگرس نشین

on .

استاندار لرستان گفت : هدف از جا به جایی مدیران بهبود و توسعه استان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی در جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه فلسفه وجودی دولتی ها خدمت به بخش خصوصی و ایجاد فضای مناسب برای کسب و کاراست اظهار داشت: هدف ما در بخش اقتصاد و عمران تسهیل گری برای کار کردن مردم است.
 
وی در ادامه افزود: تمامی مدیران و دستگاه های اجرایی در اختیار این بخش و کارآفرینان باشند.
 
استاندار لرستان با اشاره به اینکه ارتباط میان استانها و منطقه ای فکرکردن از بحث های روز کشور است بیان داشت: در این رابطه طرح مهمی اتاق بازرگانی استان تهیه کرد و به تصویب رسید که در جهت همکاری ۶ استان همجوار است.
 
وی با بیان اینکه 6 استان زاگرس میانی شامل لرستان، کرمانشاه، کردستان، کهکیلویه و بویراحمد، چارمحال وبختیاری و ایلام دارای استعداد ها و ظرفیتهای مشترکی است تصریح کرد: این طرح با دیگراستانداران و نمایندگان  استانها مطرح خواهد شد و در تلاش هستیم به یک طرح ملی تبدیل شود.
 
خادمی گفت: با ایجاد همگرایی و همفکری با این استانها تعدادی خواسته مشترک تحت عنوان پروژه  و درهیئت دولت طرح موضوع می شود، برخی موضوعات نیاز به وضع قانون دارند که بعنوان طرح به مجلس ارائه می شود.
 
وی این کار را اقدامی خوب و مثبت ارزیابی نمود و خاطر نشان کرد:برای همگرایی وهمفکری منطقه جرقه ای زده شده و امیدواریم بتوانیم گامی مثبت در جهت توسعه استان برداریم.
 
استاندار لرستان ورودی های شهرک های صنعتی در خرم آباد را نامناسب دانست و اظهار داشت: در جلسه امروز مصوب شد که در یک کارگروه تخصصی موضوع بررسی و نسبت به حل آن اقدامات لازم صورت گیرد
 
وی با بیان اینکه ورودی های شهر خرم آباد مناسب نیستند، تصریح کرد: این مشکل تا حدودی به مردم بر می ‌گردد چراکه نخاله ‌های ساختمانی و فاضلاب های روستایی در کنار جاده ها رها شده اند.

خادمی گفت: به دنبال تغییرات زیادی در پست های مدیریتی نخواهیم بود اما ممکن است برخی مدیران تغییر کنند.

وی افزود: همانطور که قرار است از نیروهای بومی در پست های مدیریتی استفاده کنیم احتمال احتمال ورود نیروهای غیر بومی دیگری نیز به استان وجود دارد.

استاندار لرستان هدف از این جابه ‌جایی را بهبود و توسعه امور استان دانست و عنوان کرد: ما آمده ‌ایم تا خود را وقف مردم و توسعه لرستان کنیم.
وی در ادامه افزود: گاهی ممکن است نیروهای بومی معرفی کنیم اما وزارتخانه نپذیرد چرا که انتصاب برخی مدیران خارج از حوزه استانداری تمام و کمال به دست من نبود و وزارتخانه نظر می دهد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.