معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان: مشکلات صنفی راهداران توسط دولت و تشکل‌ها پیگیری شوند

on .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان گفت: مشکلات صنفی راهداران توسط دولت و تشکل‌ها پیگیری شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان حبیب‌الله خجسته‌پور در همایش حمل و نقل، رانندگان و راهداری با گرامیداشت هفته حمل و نقل اظهار کرد: راهداران امنیت و آرامش را برای رانندگان و مسافران تأمین می‌کنند و در هفته گرامیداشت حمل و نقل می‌بایست به نحو احسن مراسمات ویژه آنها برگزار شود.

وی به نقش حمل و نقل در اقتصاد اشاره کرد و گفت: اگر حمل و نقل با کمترین آسیب و مشکلی مواجه شود کل چرخه اقتصاد دچار آسیب می‎شود.

خجسته‌پور تصریح کرد: از زمانی که حمل و نقل جاده‌ای شروع شده بر خلاف بسیاری دیگر از موضوعات که با توسعه علم ماهیت آنها دچار تغییر می‎شود این حوزه اصالت خود را حفظ کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بیان کرد: زمانی برای انتقال پیام از ارسال مکتوبات استفاده می‌شد و هرگاه کسی می‌خواست اخباری بگیرد با ارسال نامه آن را انجام می‌داد اما به مرور زمان و توسعه ابزار از لحاظ ماهیتی دچار تغییر شد و حال با ارسال یک پیامک و ایمیل این وسیله ارتباطی متحول شده است.

وی عنوان کرد: حمل و نقل و به ویژه جاده‌ای با وجود تغییر در ابزار، ماهیت خود را حفظ کرده و تغییری در آن رخ نداده است؛ ما همچنان نیازمند به ناوگان عمومی برای جابجایی مایحتاج تولیدی و مصرفی خود هستیم.

خجسته‌پور با بیان اینکه علی‌رغم پیشرفت‌هایی که داشته‌ایم همچنان نیازمند فعالان حمل و نقل هستیم، افزود: آنان در حوزه‌های اجتماعی و ارزشی نیز فعال بوده‌اند و در این مورد توانسته و می‌توانند تاثیر مثبتی را داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان یادآور شد: زمانی که بسیاری از ایثارگران در جبهه نبرد حق علیه باطل سینه سپر کرده بودند فعالان حمل و نقل نیز جهاد تخلیه بنادر را به راه انداخته و در جنگ بدون سنگر جاده‌ها اقدام به جان‌فشانی می‌کردند.

وی ادامه داد: خیل عظیم بسیجیان و رزمندگان توسط این عزیزان به صورت دقیق منتقل می‌شدند و بدون هیچ محافظی در حال تردد بودند.
خجسته‌پور با بیان اینکه نیاز به جاده‌های ایمن توسط این فرشتگان جاده‌ها تأمین می‌شود، افزود: بیشتر این عزیزان با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند که باید دولت با همکاری تشکل‌های صنفی به این مسائل فائق آیند.                                                                            

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.