استاندار لرستان: دولت تدبیرو امید نگاه مثبتی به فعالیت احزاب دارد

on .

استاندار لرستان از تشکیل 66 دفتر فرعی حزب و تشکل های سیاسی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی در نشست هم اندیشی با اعضای خانه احزاب استان با اشاره به اینکه در جامعه ما فعالیت در حوزه سیاسی از جنبه های عمومی بوده و فارغ از منفعت مادی است، اظهار داشت: این فعالیت ها بخاطر جایگاه اجتماعی افراد بوده و جدای از افکار و اندیشه های متفاوت بسیار ارزشمند است.

وی در ادامه افزود: در ادبیات سیاسی باید به فعالین سیاسی پاداش داد اما در عمل شاهد هستیم اینگونه نیست.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه فلسفه وجودی احزاب کسب قدرت و اداره جامعه است، بیان داشت: در مفهوم دینی ما کسب قدرت نعمتی برای شکل مادی افراد نیست.

وی با بیان اینکه احزاب به هر دلیل تاریخی و اجتماعی تا کنون بصورت منسجم و تشکیلاتی نتوانسته در ایران فعالیت کند افزود: دولت تدبیر و امید با توجه به ضعف های موجود در زمینه تقویت احزاب و ماهیت واقعی حزب دیدگاه مثبتی داشته و گامهای موثری برداشته است.

دکتر خادمی به بررسی مشکلات احزاب و فعالیت سیاسی در استان پرداخت و خاطر نشان کرد:  مشکلات ما پایه ای بوده چرا که سیاست را با مسائل محلی آمیخته کرده و دچار خارج شدن از مسیر اصلی شده ایم.

وی حذف قوم گرایی در سیاست را ضروری دانست و افزود: سیاست گفتگو و تبادل اندیشه میان افراد در جهت توسعه و رسیدن به اهداف است.


استاندار لرستان با اشاره به اینکه احزاب در چارچوب قانون نسبت به تقویت خود فعالیت کنند تصریح کرد:  احزاب باید خود را متولی حوزه سیاست در استان بدانند و در حوزه های تخصصی خود فعالیت کنند، همچنان که مسائل اقتصادی و عمرانی در حوزه های تخصصی بررسی می شود.

تا کنون در استان لرستان 28  حزب و تشکل های سیاسی شکل گرفته که تعداد 66 دفتر فرعی حزب در شهرستان ها تشکیل شده است.
ضمنا از این تعداد 43مورد از سال 92 تا کنون شکل گرفته است.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.