معاون استانداری: سهم لرستان در صادرات صنایع دستی صفر است/ احداث باغ‌های گردشگری

on .

عاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: سهم استان در صادرات صنایع دستی صفر است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان گودرز امیری در مراسم تکریم و تودیع مدیران کل میراث فرهنگی استان اظهار داشت: لرستان یکی از استان‌های زیبا و مستعد در زمینه توسعه گردشگری بوده که مبنای توسعه آن در گردشگری، حفظ آثار و تولید است.

وی با بیان اینکه مردم و سرمایه‌گذاران در این زمینه می‌توانند نقش موثری داشته باشند و مسئولین تسهیل کننده مسیر هستند، افزود: سابقه تاریخی تولید مفرغ لرستان به ده‌ها هزار سال قبل برگشته و هم اکنون در موزه‌های مهم دنیا نگهداری می‌شوند اما حال صادرات صنایع دستی صفر است که جای تاسف دارد.

امیری یادآور شد: برای توسعه گردشگری حتما نباید هتل و زیرساخت‌های زیادی وجود داشته باشد و می‌توان با احیای غذاهای قدیمی، بوم‌گردی و... آن را تحقق بخشید و این وظیفه به عهده مردم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان بیان داشت: دولت در راستای گردشگری برای احداث خانه گردشگری تسهیلات درنظر گرفته که کار ارزشمندی است و می‌تواند باعث رونق این مهم شود.

وی به احداث باغ‌های گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: این کار اقدام مهمی است و می‌توان تنها با تأمین روشنایی، آب و جایی برای اسکان مسافران، پذیرای گردشگران بود و سبب اشتغال و رونق اقتصادی منطقه شد.

امیری با بیان اینکه در زمینه اشتغال فراگیر تسهیلات خوبی درنظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: در کنار آن تسهیلات روستایی نیز اعطا می‌شود که از یارانه برخوردار بوده و می‌توانند تسهیلگر نیز باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان در راستای حفظ آثار تاریخی موضوع بازسازی آنها را یکی از موارد مهم عنوان کرد و گفت: در این راستا نیاز به اعتبار است که از مسئولان سازمان میراث فرهنگی درخواست داریم بودجه‌های لازم را تأمین کنند.

وی از تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری در بحث گردشگری استان خبر داد و بیان داشت: در همین راستا شهرداری‌ها و دهیاری‌ها آمادگی لازم را برای حمایت از سرمایه‌گذاران دارند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن مجوزهای لازم صادر خواهد شد.

امیری به کانون‌های گردشگری بسیار زیبا و بکر در استان اشاره کرد و افزود: در این نقاط خدماتی ارائه نمی‌شود و همه منتظرند که دولت پای کار بیاید که دیدگاه غلطی است چراکه او تنها می‌تواند تسهیل‌گر مسیر باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان به چهارفصل بودن استان اشاره کرد و گفت: این استان مستعد طبیعت‌گردی است و می‌تواند در تمام فصول گردشگران را جذب کند.

وی با تأکید بر اینکه باید همایش‌های ویژه توسعه گردشگری در استان برگزار شود، اظهار داشت: در این مراسم می‌توان نظر مسئولین و سرمایه‌گذاران را جذب و با دیدگاه مردم آشنا شد.

امیری تصریح کرد: لرستان سرزمینی با منابع غنی آب است که در جذب گردشگر از آنها استفاده نمی‌شود.
باید در این راستا برنامه‌ریزی بیشتری صورت بگیرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.