استاندار: صنعت داروسازی پیشران در توسعه لرستان/ شهرک دارویی ایجاد شود

on .

استاندار لرستان گفت: صنعت داروسازی همه عناصر لازم را برای پیشران شدن در توسعه استان دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه بررسی مشکلات فعالین و تولیدکنندگان داروهای گیاهی و غیر گیاهی اظهار کرد: هدف ما از برگزاری جلسه ایجاد همگرایی و هم‌افزایی با فعالین و تولیدکنندگان در این حوزه است.

وی با اشاره به اینکه حل مشکلات و رفع موانع یکی از کار‌های ما می باشد، بیان کرد: فعالین و متخصصان داروهای گیاهی و غیر گیاهی در لرستان باید طرح و ایده‌ای جهت توسعه این حوزه ارائه دهند.

استاندار ایجاد شهرک دارویی یا شرکت بزرگ صادرات دارویی می‌تواند بعنوان ایده‌ای در استان مطرح شود، گفت: لرستان نسبت به دیگر استان‌ها استعداد خوبی در این زمینه دارد و می تواند همه عناصر لازم جهت تبدیل این صنعت به پیشران‌های توسعه در استان را داشته باشد.

وی با بیان اینکه مطالعات بخش‌های مختلف دولتی مانند منابع طبیعی، علوم پزشکی، مرکز تحقیقات جهاد و ... در زمینه گیاهان دارویی هنوز خروجی مناسبی که در اقتصاد استان موثر باشد نداشته است، خاطر نشان کرد: باید همه عوامل دولتی و بخش خصوصی سیستمی اقدام کنند و از عادی فکر کردن فراتر گام برداشت.

خادمی موضوع تولید داروهای گیاهی و غیر گیاهی را موضوعی نو و کشوری دانست و تصریح کرد: این موضوع در بحث علم و فن‌آوری  بدلیل اینکه اقتصاد نو و جدید است می‌توان حمایت و پیگیری کرد.

وی در ادامه افزود: با همکاری و پیگیری بخش خصوصی هر دستگاهی بخشی از این طرح را در یک پکیج تعریف شده با هماهنگی اتاق بازرگانی به عهده بگیرد تا گام به گام در مسیر اجرای آن اقدام کنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.