تاکید معاون سیاسی بر: اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی از حیث نرم افزاری و سخت افزاری

on .

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان اطلاع رسانی در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری دستاوردهای انقلاب اسلامی را یک ضرورت دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، خجسته پور معاون سیاسی- امنیتی استانداری و رییس شورای اطلاع رسانی استان، در جلسه شورای اطلاع رسانی با بیان اینکه رأی مردم بزرگترین سرمایه اجتماعی انقلاب اسلامی است افزود: در انقلاب اسلامی تأكيد بر نقش مردم در پيروزي انقلاب و استمرار اين حركت تاریخی بزرگ است كه در اين راستا تلاش مي شود فرامين امام علي(ع) در نهج البلاغه نصب العين قرار گيرد و با بهره گيري از اين فرامين و دستورات نقش مردم در بقاي انقلاب تبيين گردد.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه مهمترین فلسفه وجودی شورای اطلاع رسانی ، تبیین و سیاستگذاری و چگونگی خط و مشی رسانه ها در اطلاع رسانی حرفه ای در واقع مختلف است، گفت: اطلاع رسانی در ایام دهه مبارک فجر باید به گونه ای باشد که هم در حوزه سخت افزاری و هم در حیطه نرم افزاری انقلاب اسلامی آگاهی رسانی وجود داشته باشد .

وی در خصوص مهمترین وظایف شورای اطلاع رسانی در ایام دهه فجر، گفت: دو مقلوله اطلاع رسانی یکی در خصوص تعداد و جمع بندی پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر در سطح استان و دیگری، اطلا ع رسانی ارزشی و نرم افزاری انقلاب اسلامی برای به ویژه جوانان، همراه و توأمان از وظایف شورای اطلاع رسانی در ایام دهه فجر است .   

معاون سیاسی امنیتی استانداری ادامه داد:  انقلاب اسلامی ایران با ماهیت فرهنگی خود از زمان پیروزی تاکنون توانسته با تاثیرات نرم افزاری بر حرکت‌های انقلابی منطقه و جهان، اسباب نگرانی استبداد و استکبار را فراهم آورده و آنها را به چالش بکشد.

خجسته پور با اشاره به لزوم تببین اندیشه های امام خمینی(ره) در ایام دهه فجر، گفت: در شرایط  کنونی، تبیین نقش امام خمینی در شکل گیری انقلاب اسلامی و احیاء هویت دینی، نقش رهبری و بیداری افکار جامعه جهانی، آزادی بخشی، استکبار ستیزی، دستاوردها و پیامدهای بین المللی آن بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه بصیرت افزایی، تداوم انقلاب و تمدن سازی اسلامی از جمله مباحثی است که باید در برنامه ریزی ها مدنظر قرار بگیر خاطر نشان کرد: پایه ریزی حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام راحل بر پایه دو اصل مقبولیت مردمی و مشروعیت الهی با دو اصل جمهوری و اسلامی زمینه را برای موفقیت های ایران با وجود تمام کارشکنی های دشمنان فراهم کرد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری خاطرنشان کرد : دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی، خواهان آن هستند که بذر یاس و ناامیدی از طریق شبکه های مختلف در بین مردم کاشته شود، لذا باید در جهت افزایش امید و نشاط مردم در ایام الله دهه فجر گام برداشته شود و امیدواری به آینده جامعه به مردم تزریق شود.

وی با اشاره به تقارن دهه فجر با ایام فاطمیه (س) ، افزود: به دلیل همزمان بودن دهه فجر امسال با ایام فاطمیه لازم است تمامی برنامه‌ها رنگ و بویی فاطمی داشته باشند.

خجسته پور با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی استان دستاوردها و خدمات دولت در لرستان را به مردم اطلاع رسانی کنند ادامه داد:  باید شیوه های نوین اطلاع رسانی با نگاهی کارشناسانه بررسی و به بهره برداری برسد  و برنامه هایی که به مناسبت دهه فجر در دست اقدام است از طریق ارائه به دبیرخانه ی شورا به اطلاع مردم رسانیده شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.