استاندار لرستان: طرح‌های اشتغال‌زا در قالب جلسات محدود بررسی شوند

on .

استاندار لرستان گفت:طرح‌های اشتغال‌زا در قالب جلسات محدود بررسی شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه کارگروه امور اقتصادی و تولیدی استان با اشاره به طرح‌های اشتغال زایی که در کشور مطرح است، اظهار داشت: دولت برای سال آینده با هدف ایجاد یک میلیون شغل، طرح‌های متفاوتی جهت اشتغال معرفی کرده است.

وی در ادامه افزود: این طرح‌ها در قالب رونق تولید با اعتباری حدود 30 هزار، اشتغال فراگیر تقریبا 20 هزار‌ و اشتغال روستایی حدود 11 هزار میلیارد تومان است.

خادمی ادامه داد: همچنین مشاغل کوچک در بانک‌های خاص، تسهیلات تکلیفی که در قالب خدمات حمایتی و دیگر تسهیلات متنوع تعریف شده است جزو این طرح‌ها هستند.

استاندار لرستان تصریح کرد: امروز برای بررسی کلیات این طرح‌ها جلسه‌ای برگزار شده که در اجرای آنها اشکالاتی جهت هماهنگی بین دستگاه‌ها، بانک‌ها و همچنین شهرستان‌ها وجود دارد.

وی در راستای بهتر جمع بندی و حل اشکالات موجود این طرح‌ها به برگزاری جلسات محدودتری تاکید کرد و بیان داشت: این جلسات در سطح شهرستان‌های استان خاص یک منطقه و یا جهت بررسی طرح‌های مربوط به یک دستگاه خاص و نهایتا در قالب یک طرح مشخص برای همه شهرستان‌ها و دستگاه‌های اجرایی برگزار شود.

در ادامه گودرز امیری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز گفت: در رابطه با تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر، رونق تولید، مشاغل خانگی و... از برنامه عقب هستیم.
 وی با بیان اینکه مجموعا ۷۴۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است، افزود: همچنین حدود ۴۵ درصد از سهم اعتبار تسهیلات لرستان از بانک‌های کشوری به شعب استان ابلاغ شده که بانک‌های استان این موضوع را پیگیری و سهم خود را هرچه سریع‌تر بگیرند.

امیری با بیان اینکه حدود ۲۸۶۶ طرح برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده است، گفت: با توجه به پرداختی بانک‌ها، اگر این روند ادامه داشته باشد به جایی نخواهیم رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با بیان اینکه بانک‌های استان مقصر نبوده و مشکل آنها مربوط به مرکز است، افزود: این موضوع را منعکس کرده‌ایم و در بحث تسهیلات روستایی و اشتغال فراگیر هم به دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مکاتباتی داشته‌ایم.

وی با اشاره به اعتبارات صندوق توسعه ملی بیان داشت: سهم لرستان از محل تسهیلات این صندوق ۱۲۱ میلیارد تومان بوده که فقط ۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت آن شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.