استاندار لرستان: جمهوری اسلامی مدل جدیدی از حکمرانی است

on .

استاندار لرستان گفت: دهه فجر نباید به مراسم ساده، سطحی و تکراری تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه دهه فجر فرصتی برای تبیین علل وقوع انقلاب، مبانی مولود این انقلاب یعنی نظام جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: این ایام فرصتی برای نقد و بررسی آنچه که تاکنون انجام داده ایم، است.

وی ادامه داد: از این فرصت باید برای ارائه خدماتی که نظام و دولت ها در این ۴۰ ساله اخیر ارائه دادند، استفاده شود، تبیین کنیم که ایران در چه نقطه ای بوده و امروز در کجاست، موفقیت ها و ناکامی های مشخص شود.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه دهه فجر نباید تبدیل شود به مراسم ساده، سطحی و تکراری، باید تلاش کنیم این دهه را تبدیل به دهه ای کنیم که به تعمیق باورهای دینی و ارزش های انقلاب در جامعه و نسل جوان همراه باشد، افزود: در بحث پدیده های اجتماعی همواره می گویند که نمی توان آنها را به یک علت وصل کرد، چند علتی  هستند و پیچیده، انقلاب اسلامی ایران نیز به عنوان یک پدیده اجتماعی عوامل موثر و بسیاری در وقوع آن موثر بودند.

خادمی با اشاره به اینکه این پدیده اجتماعی نیازمند تفسیر و تحلیل است، رهبری حکیمانه و دوراندیشانه امام راحل را عامل اصلی موفقیت انقلاب می دانند، گفت: امام راحل با نگاه راهبردی خویش انقلاب را ظراحی کرد، از ابتدا آنچه را که می خواست برای خود تبیین و تحلیل کرد و آنچه را که نمی خواست بیان کرد.

وی با بیان اینکه اگر رهبری در صدر این جنبش نبود قاعدتا به نتیجه نمی رسید، قطعا نقش امام(ره) نقش برجسته است، تصریح کرد: آنچه که امام راحل می خواست جمهوری اسلامی بود، بر مبنای رای مردم و خواست مردم ولی برطبق محتوای احکام اسلامی؛ همان ایده امام نیز تحقق یافت.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی یک مدل جدیدی از حکومت داری و حکم رانی بود، افزود: اما در این میان در حوزه اقتصاد دچار ضعف هستیم، باید کار کنیم و کمک کنیم، اقتصاد مقاومتی نسخه خیلی خوبی است، با اقتصاد مقاومتی و عمل به آن می توانیم الگوی حکم رانی نظام اسلامی را به یک الگوی کامل، موثر و کارآمد تبدیل کنیم.

خادمی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین برنامه های دولت تدبیر و امید نیز تحقق اقتصاد مقاومتی است، برنامه فقرزدایی و اشتغال زایی را به عنوان راهبردهای اصلی خود تعریف کرده و بخش عمده ای از این اهداف را در بودجه ۹۷ ارائه داده است، گفت: امیدواریم با تصویب بودجه در مجلس این برنامه های دولت که ادامه برنامه های دولت یازدهم است اجرا شود.

وی از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۷۶۵ پروژه در استان خبر داد و گفت: اعتبار این طرح‌ها معادل ۱۵۹۸ میلیارد تومان بوده که شامل پروژه‌های عمرانی و اقتصادی هستند.

خادمی تعداد طرح‌های عمرانی را ۱۰۱۳ مورد با اعتباری معادل ۹۰۱ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: همچنین پروژه‌های اقتصادی که عمدتا از طریق بخش خصوصی و بانک‌ها تامین اعتبار می‌شوند حدود ۷۵۳ مورد با اعتباری حدود ۶۹۷ میلیارد تومان است.

استاندار لرستان با بیان اینکه از پروژه‌های عمرانی حدود ۹۸۳ پروژه قابل افتتاح است، هزینه آنها را ۵۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۴۱ پروژه نیز با اعتبار ۳۵ میلیارد تومان طی این ایام کلنگ‌زنی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه از پروژه‌های اقتصادی ۷۳۳ مورد قابل افتتاح هستند، ادامه داد: اعتبار این طرح‌ها ۱۳۷۰ میلیارد تومان است و ۹ پروژه دیگر نیز با هزینه ۵۸۰ میلیارد تومان در این ایام کلنگ‌زنی خواهند شد.

خادمی خاطرنشان کرد: سهم پروژه‌های کلنگ‌زنی نسبت به جمع کل پروژه‌ها کمتر از ۲.۵ درصد بوده و این در راستای شعار ماست که بیشتر به دنبال جمع‌بندی پروژه‌های نیمه تمام و نهایی کردن آنها هستیم و به جای کلنگ‌زنی، تکمیل طرح‌ها را در دستور کار خود داریم.

استاندار لرستان با بیان اینکه این سیاست در دهه فجر امسال نیز رعایت شده است، گفت: از ۱۷۶۵ پروژه تنها ۴۰ مورد کلنگ‌زنی هستند که ۱۶۰۰ نفر نیز اشتغال‌زایی دارند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.