استاندار لرستان: گیاهان دارویی از استعداد‌های اصلی استان است

on .

استاندار لرستان گفت: طرح تولید گیاهان دارویی از استعداد‌های اصلی استان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی در حاشیه بهره برداری از پروژه های دهه فجر شهرستان خرم‌آباد اظهار داشت: طرح تولید گیاهان داروی از استعدادهای اصلی استان است، زیرا لرستان از طبیعت خوبی برخوردار می باشد و می‌تواند این طرح در آینده به یک هدف گیاهان دارویی تبدیل شود.

وی در ادامه افزود: امروز خوشحال هستیم که تعدادی از جوانان به ویژه بانوان و فعالان این استان بدون پشتوانه مالی توانسته اند، مجموعه ای از تولید گیاهان دارویی را راه اندازی کنند.

استاندار لرستان یاداور شد: امروز اقتصادهای دانش بنیان در جهان مطرح هستند از این رو ما باید به سمت اقتصاد با وزن کم و ارزش بالا حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از عناصر اصلی توسعه در هر استان فرودگاه است، بیان داشت: فرودگاه خرم‌آباد ازلحاظ عملکرد مشکلی ندارد چراکه دو عنصر در پروازها مهم بوده که یکی بحث اقتصاد پرواز و دیگری عملکرد فرودگاهی است.

دکتر خادمی با بیان اینکه اقتصاد فرودگاه باید تأمین شود، تصریح کرد: شرکت های هواپیمایی توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند و باید به تعداد کافی مسافر وجود داشته باشد تا برای آنان سود دهی داشته باشد.

وی ادامه داد: در بحث طرح توسعه فرودگاه بخشی از کار انجام گرفته وبخش دیگر طبق قولی که از وزیر راه شهرسازی گرفته شده بنا است منابع لازم از طریق اعتبارات ملی تامین شود که امیدواریم این امر صورت گیرد.

استاندار لرستان با تاکید بر افزایش پروازهای فرودگاه خاطر نشان کرد: باید استان به جایگاهی برسد که مسافر پروازها نیز تأمین شود و راه آن نیز این بوده که کارهای سرمایه‌گذاری را افزایش دهیم.

وی اظهار داشت: یک تا دو روز نیز در فرودگاه پرواز نداریم و برنامه‌ریزی ما این بوده که در آینده نزدیک روزی یک پرواز را در فرودگاه خرم‌آباد داشته باشیم، بنابراین جزء برنامه‌های چهارساله ما این بوده که تعداد پروازها را افزایش دهیم.

خادمی تصریج کرد: تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره 2 خرم آباد نیز یکهزارو 200مترمکعب ظرفیت تصفیه فاضلاب در روز را دارد.

وی در ادامه افزود: در فاز اول ۴۰۰ مترمکعب راه‌اندازی شد که هم دفع فاضلاب شهرک صنعتی و هم تولید آب در این شهرک خواهد داشت.

استاندار لرستان هدف از ایجاد این پروژه را جلوگیری از نفوذ فاضلاب به حوضه آبهای زیرسطحی عنوان کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.