استاندار خبر داد: شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی لرستان

on .

استاندار لرستان از برنامه‌ریزی برای شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی در همایش پیاده‌روی خانوادگی شهرستان کوهدشت اظهار داشت: ورزش به سلامت جسم و تفکر کمک می‌کند و جامعه‌ای سالم است که ترکیبی از این دو داشته باشد.

وی با بیان اینکه جامعه‌ای توسعه پیدا خواهد کرد که جسم و فکر سالم و فعالی داشته باشد، افزود: برنامه امروز در همین راستا برگزار شده و ورزش همگانی از نوع پیاده‌روی ارزانترین ورزش‌هاست که نیازمند امکانات و تحهیزات خاصی نیست.

خادمی با اشاره به اینکه ورزش لرستان سابقه درخشانی در سطح کشور داشته و از جایگاه خوبی برخوردار است، گفت: ما ورزشکارانی داریم که در سطح ملی و بین‌المللی خوش درخشیدند اما از وضعیت امکانات ورزشی در سطح استان راضی نیستیم.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: یکی از روش‌هایی که بتوانیم جوانان با نشاطی داشته باشیم، ایجاد زیرساخت‌های ورزشی است و برای این کار در برنامه چهار ساله استان برنامه ریزی‌هایی شده است.

وی با اشاره به اینکه حضور و استقبال مردم نشان می‌دهد که این برنامه‌ها موثرند و باید ادامه یابد در ادامه گفت: در بحث سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی برای ورزش باید گفت که اقتصاد ورزش در کل کشور به خوبی عمل نکرده چراکه به نوعی بیشتر آنها وابسته به دولت هستند و در لرستان نیز اسپانسر ورزشی نداریم.

خادمی با تاکید بر اینکه این ورزش باید در جامعه ترویج یابد، بیان داشت: برنامه‌هایی در حوزه ورزش استان در راستای شناسایی و پرورش استعدادها داریم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.