استاندار لرستان: انقلاب اسلامی ترجمه سنت‌های قرآنی است

on .

استاندار لرستان گفت: به دنبال سرمایه‌گذار جدید برای فولاد و پتروشیمی کوهدشت هستیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه کوهدشت ضمن گرامی‌داشت ایام دهه فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما ترجمه خیلی از سنت‌ها و قوانین قرآنی بوده است.

وی ادامه داد: سنتی که در انقلاب اسلامی وجود دارد سنت تغییر سرنوشت انسان به دست خود و از بین رفتن ظلم است.

خادمی خاطرنشان کرد: هیچ سرنوشتی ثابت نمی‌ماند بلکه تغییر پذیر است بنابراین تغییر به حالت بهتر به عملکرد ما بستگی دارد.

استاندار لرستان با بیان اینکه ملت ایران این سنت را در انقلاب عملی ساخته و سرنوشت خود را در دست گرفتند، تصریح کرد: آنان نمی‌خواستند دیگران در سرنوشتشان دخالت کنند و می‌خواستند خود حاکم بر سرنوشتشان در قالب حکومت مردم‌سالاری باشند.

وی بیان داشت: این مهم با مولود انقلاب اسلامی محقق شد و هم‌اکنون مردم بر سرنوشت خود حاکم هستند.

خادمی با بیان اینکه شهرستان کوهدشت ۵۰۰ شهید را به انقلاب اسلامی اهدا کرده است، افزود: این شهرستان سرشار از منابع انسانی تحصیل‌کرده است که در سطح ملی منحصر به فرد هستند.

استاندار لرستان بزرگترین سرمایه هر کشور را نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: همچنین عامل توسعه هر منطقه نیروی انسانی است.

وی به لزوم همدلی و همکاری بیشتر برای توسعه شهرستان کوهدشت اشاره کرد و ادامه داد: در حوزه وظایف دولت چند کار را از جمله چهاربانده جاده کوهدشت- خرم‌آباد را باید به نتیجه برسانیم که هم‌اکنون پیشرفت خوبی دارد و تا پایان سال آینده به اتمام خواهد رسید.

خادمی سد معشوره را از خواسته‌های اصلی مردم عنوان کرد و اظهار داشت: این پروژه تا امسال متوقف شده بود که با تلاش و پیگیری‌های نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی به مدار اجرا برگشت.

استاندار لرستان یادآور شد: سهمیه آب و اعتبار این سد حذف شده و در پیوست بودجه آن تنها نامی مانده بود که هم‌اکنون اعتبار آب ۱۰۰۰ مترمکعب برگشته و در بودجه ۱۵ میلیارد تومان درنظر گرفته شده است که در منابع غیردولتی نیز باید ۹ برابر آن را تهیه کرد.

وی بیمارستان رازی این شهرستان را نیز از مطالبات اصلی مردم برشمرد و بیان داشت: امروز این طرح کلنگ‌زنی شد و طبق زمان‌بندی شروع خواهد شد چراکه مشمول ماده ۲۱۵ بوده و تامین اعتبار شده است.

خادمی با بیان اینکه در حوزه صنعت دو کار پتروشیمی و فولاد در کوهدشت توسط بخش خصوصی آعاز شده است، افزود: دولت تنها تسهیل‌گر است و مجوزهای لازم را صادر می‌کند؛ تصمیم اجرا با بخش خصوصی است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه آنچه که به عهده دولت بوده به خوبی انجام شده است، ادامه داد: هم‌اکنون سرمایه‌گذار کار را رها کرده که درصدد هستیم فرد دیگری را جایگزین کنیم.

وی با بیان اینکه بخشی از توسعه استان و شهرستان وظیفه دولت است، گفت: دولت باید به  تمام مناطق با ایجاد تعادل و توازن رسیدگی کند و درغیر اینصورت برخلاف قانون اساسی است؛ اما قدرت دولت‌ها محدود است و با توجه به آن راهی جز سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و استفاده از آن نداریم.

خادمی بر حمایت از سرمایه‌گذار تاکید کرد و افزود: یکی از تخصیص‌هایی که در گذشته داده و دوباره حذف شد برداشت از سد سیمره بود؛ پیگیر این موضوع هستیم اما کار سختی است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.