استاندار لرستان: فعالیت‌های اجتماعی بیشتر ترویج شوند

on .

استاندار لرستان گفت: طرح‌های فرهنگی و اجتماعی در برنامه‌های دهه فجر لحاظ شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی ایام دهه فجر برنامه‌های افتتاحی و کلنگ‌زنی شامل پروژه‌های عمرانی و اقتصادی است که باید طرح‌های فرهنگی و اجتماعی نیز لحاظ شود.

وی با بیان اینکه در اولین برنامه این ایام در پیاده‌روی همگانی شرکت کردیم، افزود: این برنامه اقدام ارزشمندی بود که از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر،ورزش وجوانان و مسئولین شهرستان کوهدشت طراحی شد که جمعیت قابل توجهی نیز در آن شرکت کردند.

خادمی شرکت مردم را در اینگونه برنامه‌ها نشان دهنده زنده بودن جامعه عنوان کرد و گفت: علاقه‌مندی مردم به برگزاری این‌طور برنامه‌هایی بوده و در این رابطه وظیفه ما نیز سنگین است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰ هزار نفر در این برنامه ساده شرکت کردند و نشان می‌دهد مردم تشنه این‌گونه اقداماتی هستند؛ برای همین باید فعالیت‌های اجتماعی را بیشتر ترویج دهیم.

وی با اشاره به بازدید از کوهدشت بیان داشت: در این شهرستان به طور متداول به بحث افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی پرداخته شد.
 
دکتر خادمی با بیان اینکه حدود ۱۶۵ پروژه به ارزش ۱۱۴ میلیارد تومان در این شهرستان کلنگ‌زنی یا افتتاح شده‌اند، گفت: به نمایندگی از این طر‌ح‌ها امروز شش پروژه با اعتبار ۷۱ میلیارد تومان به صورت مستقیم کلنگ‌زنی یا افتتاح شدند.

استاندار لرستان دو مورد از پروژه‌ها را ساختمان عنوان کرد و افزود: یکی از نیازمندی‌های ما در این شهرستان ساختمان‌های مناسب اداری بوده که به نحوی تکریم ارباب رجوع نیز محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: باید بتوانیم مکان مناسبی برای کارکنان و ارباب رجوع فراهم کنیم و این دو ساختمان مورد احتیاج مردم هستند.

خادمی بیان داشت: به دلیل شرایط دامپروری این شهرستان ساختمان دامپزشکی نیاز مردم بود؛ همچنین اداره آب و فاضلاب شهری نیز به بهره‌برداری رسید.

استاندار لرستان یکی از مهم‌ترین نیازها و خواسته‌های مردم را ایجاد بیمارستان عنوان کرد و اظهار داشت: بیمارستان فعلی این شهرستان ظرفیت ۷۰ تخت را دارد و به شدت این سرانه پایین است؛ خوشبختانه با تلاش و پیگیری فراوان یک بیمارستان ۲۵۰ تخت‌خوابی مصوب که تامین اعتبار شد.

وی با بیان اینکه امروز عملیات ساخت آن آغاز شد، گفت: امیدواریم طبق زمان‌بندی به نتیجه برسد و مردم از آن استفاده کنند.

خادمی به بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: این پروژه کار ارزشمندی است چراکه آب پایدار ۱۴ روستا از طریق حفر چاه تامین می‌شود و امروز فاز اول آن افتتاح شد.

استاندار لرستان با بیان اینکه فاز دوم آن نیز کلنگ‌زنی می‌شود، افزود: با توجه به جمعیت زیاد این روستا‌ها یکی از نیازهای اولیه و اساسی آن تامین می‌شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.