استاندار لرستان، طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد از اعتبارات ملی انجام می‌شود

on .

خادمیاستاندار لرستان گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی بنا است ادامه طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد با منابع ملی انجام شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وجود فرودگاه از عناصر اصلی توسعه استان لرستان است که باید توسعه داده شود.

وی بابیان اینکه فرودگاه خرم‌آباد ازلحاظ عملکرد مشکلی ندارد و نشست‌ و برخاست هواپیما در آن به‌راحتی امکان‌پذیر است افزود: موضوع اقتصاد فرودگاه باید تأمین شود که به‌طور مثال اگر هواپیمای بزرگی در این فرودگاه نشست، به‌اندازه کافی مسافر و صرفه اقتصادی داشته باشد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه پروازهای فرودگاه خرم‌آباد باکیفیت خوبی انجام می‌شود عنوان کرد: اقتصاد استان و سرمایه‌گذاری باید بیشتر شود که پروازها با ضریب بیشتری انجام شود.

وی بیان کرد: در برخی از روزها که دو پرواز به تهران داریم یکی از آن با ظرفیت کمی پرواز می‌کند که نشان می‌دهد این موضوع نشان می‌دهد که اقتصاد استان آمادگی زیادی ندارد.

خادمی با اشاره به اینکه در طول هفته دو روز پرواز نداریم، تصریح کرد: یکی از آن تازه متوقف‌شده که به دنبال آن هستیم که هرروز هفته پرواز داشته باشیم؛ موضوع افزایش پرواز به‌گونه‌ای است که باید صرفه اقتصادی‌ بخش خصوصی تأمین شود.

وی بابیان اینکه طرح توسعه فرودگاه تا قسمتی انجام و قسمتی دیگر از آن در حال انجام است گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی قرار است ادامه طرح توسعه فرودگاه با منابع ملی انجام شود و از اعتبارات استانی هزینه نشود.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در قرارداد قبلی که منعقدشده بود از منابع استانی طرح توسعه فرودگاه انجام شود و این در صورتی است که ما نمی‌خواهیم فشار به منابع استان بیاید و باید از ملی تأمین کنیم.

وی اظهار داشت: به دنبال آن هستیم که منابع ملی را تأمین کنیم و برای مابقی کارهای انجام‌نشده اعتبار ملی دریافت کنیم.

خادمی با اشاره به افتتاح پروژه تصفیه خانی شهرک صنعتی 2 خرم‌آباد افزود: شهرک‌های صنعتی باید زیرساخت‌های خود را آماده کند که یکی از زیرساخت‌ها بحث فاضلاب است.

استاندار لرستان عنوان کرد: تصفیه‌خانه این شهرک با ظرفیت هزار و 200 مترمربع، 400 مترمکعب آن امروز راه‌اندازی شد و مابقی آن‌ نیز در دست اقدام است.

خادمی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی این تصفیه‌خانه، دفع فاضلاب از ناحیه شهرک صنعتی انجام می‌شود بیان کرد: به دنبال آن تولید آب برای بخش کشاورزی دارد و می‌توان از آن بهره‌برداری کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.