استاندار لرستان: لرستان از استان‌های پیشتاز امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه بود

on .

استاندار لرستان گفت: لرستان از استان‌های پیشتاز در امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در آئین تجلیل از خدمات امدادگران جمعیت هلال‌احمر در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار داشت: جمهوریت الهی با رهبری حکیمانه امام خمینی (ره) به پیروزی رسید تا حکومتی مبتنی بر اسلام پایه‌گذاری شود.

وی افزود: یکی از شعارهای محوری حضرت امام رحمت‌الله وحدت بود که بسیار ایشان بر روی آن تأکید می‌کردند و همین وحدت نیز رمز پیروزی انقلاب بود.

انقلاب همه سلایق و تفکرات را گرد هم آورد

استاندار لرستان بیان کرد: یکی از هنرهای بنیان‌گذار انقلاب شکوهمند اسلامی این بود که همه سلایق و تفکرات و همه ملت را به شکلی گرد بیاورد تا مردم شعار وحدت آمیز استقلال آزادی جمهوری اسلامی سر دهند و با آن هماهنگ شوند.

خادمی در ادامه از مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان به خاطر فعالیت‌هایی که در بحث ساماندهی حوادث دارد تقدیر کرد و افزود: در طی این مدتی که من در استان حضور دارم خیلی فعالیت‌های خوب و اثرگذاری انجام دادند که حقیقتاً جای تشکر دارد.

استاندار لرستان تصریح کرد: وجه مشترک خدمات جمعیت هلال‌احمر که اهمیت دارد انسانیت است زیرا خدمات آن طبقه‌بندی نمی‌شوند و به همه انسان‌ها به یک‌شکل خدمات بشردوستانه ارائه می‌دهد چراکه  ملیت، مذهب، سلیقه، رنگ و پوست نقشی ندارد و  انسان در مقابل انسان‌محور فعالیت‌های هلال‌احمر است.

وی بیان کرد: اگر انسان مهم‌ترین چیزاش که جان اوست درراه خدا داد بدانند که بالاتر از آن چیزی وجود ندارد چراکه جان مهم‌ترین جنبه‌های وجودی انسان است که یک انسان دیگری می‌تواند انجام دهد.

لرستان از استان‌های پیشتاز در امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه بود

خادمی گفت: اینکه انسان‌ها جان خود را در کف قرار دهند و بسیج شوند برای انسان‌های دیگری این کار ارزشمند و قابل‌تقدیر است و اوج ایثارگری است که نمونه واقعی آن در جمعیت هلال‌احمر قابل‌مشاهده است.

استاندار لرستان به خدمات جمعیت هلال‌احمر لرستان در زلزله کرمانشاه اشاره کرد و گفت: لرستان از استان‌های پیشتاز بود و همه تلاشش را کرد تا به‌واسطه همسایگی و قرابت‌هایی که بین دو استان وجود دارد و بسیج همه امکانات به آسیب دیدگان یاری برساند.

وی اظهار کرد: خدمات شایان استان لرستان در زلزله کرمانشاه در حالی بود که ما استان پر امکاناتی نیستیم اما همه مسئولان ملی و خود مسئولان استان کرمانشاه واقعاً خدمات استان و جمعیت هلال‌احمر لرستان را تحسین کردند و ابراز رضایت داشتند.

خادمی بیان کرد: امدادگران هلال‌احمر لرستان با همان غیرت و داشته‌هایی که در وجودشان بود و با حداقل امکانات توانستند بسیار خوب ظاهر شوند و کارهای خیلی خوب و تأثیرگذار انجام دهند.

استاندار لرستان همچنین به حادثه اشترانکوه نیز اشاره کرد و گفت: در حادثه‌ای که برای کوهنوردان در اشترانکوه اتفاق افتاد استان خیلی خوب عمل کرد به صورتی که دستگاه‌ها باهم توانستند به نحو مطلوب این حادثه را جمع کنند. این در حالی بود که همان لحظات نخست جستجوها خوب انجام شد اما به دلیل شدت حادثه هیچ فرصتی برای نجات افراد وجود نداشت اما تلاش‌ها ستودنی بود و هیچ قصوری در لرستان مشاهده نشد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.