معاون استاندار لرستان: سیاست زدگی و اقتصادگرایی 2 آفت مهم در سینما هستند

on .

معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان گفت: سیاست زدگی و اقتصادگرایی 2 آفت مهم در سینما هستند به این معنی که اگر فقط برای گیشه فیلم تولید کنیم اقتصاد گرایی و اگر برای خوشامد جریانات سینمایی فیلم تولید شود به سیاست زدگی مبتلا شده ایم.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، حبیب الله خجسته پور در آیین افتتاحیه سی وششمین جشنواره فیلم فجر در سینما استقلال خرم آباد افزود: کلمه استقلال معمولا برای عموم یادآور استقلال سیاسی و اقتصادی بوده که لازمه آن فرهنگ است و عالی ترین آن هنر سینما می باشد.
وی با بیان اینکه برای ارایه آثار مناسب فرهنگی نیازمند بسترسازی فرهنگی هستیم، افزود: وظیقه دستگاه های فرهنگی بسترسازی است که خوشبختانه در سال های اخیر شاهد روند رو به رشد آن هستیم.
وی در این آیین، سینمای ایران را جزو برترین های این حوزه در جهان دانست و گفت: اگر بخواهیم از پنج کشور برتر در صنعت سینما یاد کنیم بدون شک سینمای ایران یکی از این پنج کشور است.
خجسته پور از تغییر کلی در نگرش وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی خبر داد و افزود: تغییرات جدی در سیاست های این وزارتخانه شکل گرفته که از مهمترین آنها تمرکززدایی است.
سی وششمین جشنواره فیلم فجر همزمان با تهران در سینما استقلال خرم آباد از روز 14بهمن آغاز بکار خواهد کرد که در این جشنواره 17 فیلم راه یافته به جشنواره اکران خواهد شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.