استاندار لرستان: بر تخصیص آب کشاورزی استان انتقاد وارد است

on .

استاندار لرستان گفت: با انتقال آب شرب مخالف نیستیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های دهه فجر الیگودرز اظهار داشت: در این شهرستان وحدت و هم‌افزایی خیلی خوبی حاکم است و تاکنون وضعیت قابل قبولی را ازنظر هماهنگی‌های مدیریتی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در تقویم ایام‌الله دهه فجر امروز تحت عنوان روز انقلاب اسلامی و امنیت پایدار نام‌گذاری شده است، افزود: این روزها به نام امام و ایام پیروزی انقلاب اسلامی مزین شده است، انقلابی که دغدغه هزاران ساله مردم در آن تحقق یافت.

خادمی اقتدار ملی را یک موضوع خیلی مهم عنوان کرد و با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب اسلامی به دست آوردن اقتدار ملی بوده است، گفت: قدرت مبتنی بر زور، دارایی‌ها و انباشت‌های مادی است و از مراجع رسمی شکل می‌گیرد که در اختیار دست‌ها است و تا زمانی که دست‌ها قوی هستند، قدرت کنترل دارند.

استاندار لرستان با بیان اینکه ایران به دنبال اقتدار ملی است، افزود: اقتدار که شکل گرفت مشروعیت با خود می‌آورد و مشروعیت مهم‌ترین چیزی است که یک نظام می‌تواند داشته باشد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون نظام دارای مشروعیت بوده و در کشور امنیت پایداری برقرار است، افزود: امنیت فراتر از مسائل نظامی است و البته باید بپذیریم در حوزه امنیت اقتصادی و فرهنگی آسیب‌پذیر هستیم.

به گفته دکتر خادمی تنها راه دستیابی به امنیت اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه امروز پروژه‌هایی در شهرستان الیگودرز افتتاح می‌شود، ادامه داد: نباید به دنبال افتتاح صوری پروژه‌ها بود؛ باید کارها تمام شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

خادمی بیان داشت: در الیگودرز ۱۸۰ پروژه با اعتبار بیش از ۱۰۰ میلیارد افتتاح شد اما هنوز با آنچه نیاز مردم است فاصله زیادی داریم.

استاندار لرستان با بیان اینکه این شهرستان در برخی شاخص‌ها ممکن است نسبت به میانگین استانی وضعیت بهتری نداشته باشد که باید پیگیری شود، گفت: در سطح ملی باید سهم خود را از اعتبارات بگیریم، یکی از معیارهای ارزیابی مدیران هم این است که چقدر اعتبارات متفرقه و شناور کسب کرده‌اند.

وی ۸۰ درصد اعتبارات عمرانی را متمرکز عنوان کرد و ادامه داد: در حوزه مدیریت آب مشکل‌ داریم و اگر انتقال آب شرب بین استانی انجام شود قابل‌ قبول است.

خادمی با بیان اینکه از معترضین انتقال آب به‌ویژه در زاگرس هستم، گفت: با انتقال آب شرب مخالف نیستم اما روی تخصیص آب کشاورزی یک استان به استان دیگر انتقاد دارم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.