استاندار لرستان خبر داد: افتتاح و کلنگ‌زنی ۷۵ طرح در شهرستان دورود

on .

استاندار لرستان از احداث ۱۲۰۰ هکتار باغ دیم در اراضی شیب‌دار استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی در حاشیه سفر به دورود اظهار داشت: در ادامه سفرهای استانی که طی ایام دهه فجر داریم امروز توفیقی شد که در کنار مردم این شهرستان باشیم.

وی با بیان اینکه امروز چندین پروژه عمرانی و اقتصادی افتتاح یا کلنگ‌زنی شد، افزود: تعداد این پروژه‌ها ۷۵ مورد با ارزش ۵۶ میلیارد تومان است که عمدتا طرح‌های خوبی هستند.

خادمی کارخانه آسفالت را یکی از این پروژه‌ها عنوان کرد و گفت: این واحد می‌تواند بخشی از نیاز طرح‌های اطراف خود را تامین کند.

استاندار لرستان با بیان اینکه یک طرح مهم برای کارخانه آرد کلنگ‌زنی شد که سیلوی ذخیره غلات است، ادامه داد: این پروژه نیز طرح خوبی است که امیدواریم در اواخر بهار به نتیجه برسد.

وی از اقدامات خدمات‌دهی به گازرسانی ۱۰ روستا در بخش سیلاخور اشاره کرد و بیان داشت: اکثر روستاهای این منطقه از نعمت گاز برخوردار شده‌ و تعداد محدودی که باقی مانده‌اند در اسرع وقت حتما گازرسانی خواهند شد.

خادمی به افتتاح خانه فرش دورود نیز اشاره کرد و افزود: این شهرستان حدود ۲۰۰۰ بافنده فرش دارد که این خانه به عنوان کاری نرم‌افزاری می‌تواند در بحث بازاریابی و آموزش کمک موثری به آنان باشد.

استاندار لرستان با بیان اینکه استان ظرفیت‌های خوبی در تولید سنگ دارد به افتتاح کارخانه سنگ دورود اشاره کرد و گفت: این واحد از باطله‌های سنگ استفاده می‌کند که یکی از نقاط قوت کار است چراکه حدود ۷۲۰ هزار تن باطله سنگ در معادن استان وجود دارد و برای کار اصلی معدن مزاحمت ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این کارخانه ۱۲ هزار تن باطله سنگ را جمع‌آوری می‌کند، ادامه داد: از این خطوط می‌توانیم ۵۰ مورد را در استان مستقر کنیم؛ با این کار ضمن تبدیل مواد اولیه برای تولید، می‌توان صادرات نیز داشت.

خادمی از جمله اقدامات خوبی که در استان شروع شده احداث باغات دیم در اراضی شیب‌دار را برشمرد و گفت: معتقدم این کار دیر آغاز شد و باید خیلی قبل‌تر انجام می‌گرفت؛ قرار است امسال ۱۲۰۰ هکتار باغ به این روش احداث شود که ۳۰۰ هکتار آن در شهرستان دورود واقع شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.