استاندار لرستان: دولت خدمات‌رسانی به روستاها را فراموش نکرده است

on .

استاندار لرستان بر لزوم مشارکت مردم در راستای اشتغالزایی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در مراسم افتتاحیه گاز رسانی به چهار روستا دهکرد، ولیان تنگ محمد حاجی و قرق اظهار داشت: این روزها مصادف با به نتیجه رسیدن ملت ایران به رهبری حضرت امام(ره) است.

وی اصلی‌ترین هدف انقلاب اسلامی را ایجاد و برقراری عدالت عنوان کرد و افزود: عدالت ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی  دارد.

خادمی بیان کرد: همچنین عدالت با نابرابری‌های افقی شروع و تا نابرابری‌های مناطق، استان‌ها، شهرها و روستاها  ادامه دارد که این از ضعف بزرگ دوران گذشته بوده است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: به هر ترتیب نادیده گرفته شدن این نابرابری‌ها خصوصا در روستاها باعث ایجاد نارضایتی مردم شد اما در دوره جمهوری اسلامی توجه خاصی به ایجاد عدالت شده است.

وی گفت: توجه خاص به روستاها از اولویت‌های نظام است خصوصا مهیا کردن زیر ساخت‌های روستاها که در ابتدای انقلاب با تلاش جهاد سازندگی و دیگر دستگاه‌های مربوطه شروع شد.

خادمی با بیان اینکه هرچند اعتقاد داریم حق مردم بیش از این اقدامات است، افزود: در دولت تدبیر و امید با توجه به مشکلات اقتصادی و مالی همچنان روستاها فراموش نشده و در اولویت هستند.

وی گازرسانی را از نیازهای ضروری مردم دانست و بیان داشت: دولت این حوزه را برای خدمات‌رسانی به روستاها فراموش نکرده است.

استاندار لرستان با اشاره به ظرفیت‌های حوزه نفت و گاز کشور بیان داشت: زیبنده نیست با وجود این ظرفیت‌های غنی برخی مناطق از نعمت گاز بی‌بهره باشند.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت نفت و گاز در مناطق زاگرس‌نشین برای حفظ محیط زیست و همچنین جلوگیری از قطع درختان باید مورد توجه جدی‌ قرار گیرد.

خادمی به موضوع اشتغال و بیکاری در استان اشاره کرد و افزود: باید زمینه استفاده از حداکثر توان و مشارکت مردم در راستای ایجاد شغل فراهم شود و نباید تنها دولت را مسئول اشتغالزایی دانست.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.