معاون استاندار لرستان خبر داد: پیگیری اجرای فاز 4 سیمان دورود

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان از پیگیری اجرای فاز 4 سیمان دورود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، گودرز امیری در جلسه بررسی مشکلات کارخانه سیمان دورود اظهار داشت: مشکل تغییر کاربری زمین احداث فاز 4 سیمان دورود رفع شد.

وی در ادامه افزود: با سرمایه‌گذاری شرکت فارس - خوزستان وابسته به شستا به زودی عملیات اجرایی این کارخانه جدید که جایگزین طرح فعلی است با حجم سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومان آغاز خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به بدهی معوق این مجموعه به سازمان تامین اجتماعی گفت: این کارخانه دو نوع بدهی به سازمان تامین اجتماعی دارد که نخست حدود 5 میلیارد بابت معوقات بیمه بوده و بدهی دوم مربوط به حسابرسی سال 82 تا 94 با انضمام جرائم حدود 20 میلیارد تومان است.

وی در ادامه افزود: در این جلسه مصوب شد که بدهی نخست تقسیط و بدهی دوم در صورت عدم توافق طرفین از طریق مراجع قضایی حل شود.

امیری به دیگر مشکلات کارخانه سیمان دورود اشاره کرد و بیان داشت: از دیگر مسائل این مجموعه بدهی معوقات برق و گاز بود که با دستگاه‌های اجرایی مربوطه توافق شد به صورت قسطی پرداخت شود. همچنین محیط زیست با کلیت احداث فاز 4 سیمان دورود موافقت کرد.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح کرد: قرار شد بانک رفاه کارگران به عنوان مسئول سندیکایی تسهیلات احداث این کارخانه نسبت به تسریع و تسهیل تشکیل پرونده و ارسال به مرکز، اقدامات لازم را انجام دهد.