آماده باش دستگاه‌های امداد ونجات استان در راستای اجرای طرح سفرهای نوروزی

on .

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از آماده باش دستگاه‌های امداد ونجات استان در راستای اجرای طرح سفرهای نوروزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، رضا آریایی در حاشیه جلسه کمیته امداد و نجات سفرهای نوروزی اظهار داشت: در این جلسه پس از بحث و بررسی و ارائه راهکارهای لازم جهت کاهش تصادفات و امداد رسانی مطلوب به حادثه دیدگان احتمالی در ایام تعطیلات نوروز در جاده‌های استان تصمیماتی گرفته شد.

وی ادامه داد: در همین راستا اورژانس 115 و جمعیت هلال احمر استان موظف شدند که نسبت به ایجاد مراکز سیار و ثابت امداد رسانی در نقاط مختلف وپر تردد استان و با بهره‌گیری از امکانات و تحهیزات مدرن  اقدام کنند.

آریایی با بیان اینکه پلیس راه استان با حضور بیش از پیش در جاده‌های استان و فعال کردن گشت‌های نامحسوس با متخلفین برخورد جدی کند، افزود: همچنین مقرر شد اداره کل حمل ونقل و پایانه‌های استان نسبت به نصب علائم راهنمایی و رانندگی، خط کشی، رفع نواقص روشنایی و لایروبی مسیل پل‌ها و جاده‌ها اقدامات لازم را انجام دهد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه شهرداران بخصوص شهرداری خرم‌آباد باید نسبت به جمع‌آوری زباله‌ها و نخاله‌های موجود در ورودی و خروجی و روشنایی پارک‌ها به خصوص پارک کیو اقدام کند، گفت: همچنین در این جلسه مقرر شد اورژانس 115 کادر پزشکی خود را در مراکز اورژانس بیمارستان‌های استان افزایش دهد.

وی بیان داشت: سازمان‌های آتش نشانی استان نیز با بهره‌گیری از ماشین‌آلات آتش نشانی و جرثقیل در ورودی و خروجی شهرهای استان در آماده باش کامل باشند.

گفتنی است اجرای طرح سفرهای نوروزی از 25 اسفند 96 آغاز و تا 15 فروردین  ماه 97 ادامه خواهد داشت.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.