استاندار لرستان: هنر مرحوم کاظمی زنده است

on .

استاندار لرستان گفت: این دیار مولد فکر و فرهنگ است و از این جهت پیشرفت خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی در آیین بزرگداشت زنده یاد استاد ایرج کاظمی  اظهار داشت: هم اکنون مجلس خاصی است به نام نویسنده، هنرمند بزرگ و شخصیت فقید ایرج کاظمی و از حیث عزیزانی که در این مراسم از بزرگان و فضلای این استان هستند.

وی با بیان اینکه این مجلس چند چهره دارد، افزود: یک چهره غم و اندوه از دست دادن یک شخصیت بزرگ استان، نویسنده، شاعر، موسیقی‌دان و هنرمندی که زحمت زیادی برای فرهنگ و دیار لرستان و ایران کشیده است.

خادمی بیان داشت: امروز در اندوه از دست دادن این شخصیت بزرگ هستیم ؛ به خانواده و مردم لرستان عرض تسلیت دارم. امیدواریم خداوند سنگینی غم و اندوه از دست دادن این بزرگ‌مرد را با ادامه دادن راه آن مرحوم و فراموش نکردن هدف وی سبک کند.

استاندار لرستان ادامه داد: از دست دادن چنین شخصیت‌ها، علما و فضلایی لطمه‌ای وارد می‌کند که قابل جبران نیست.

وی با بیان اینکه این مجلس چهره دیگری نیز دارد که شاد کننده است و نشان می‌دهد که هنر هنرمند در این دیار زنده است، گفت: همه ما به هنرمندان، بزرگان و نویسندگان احترام می‌گذاریم.

خادمی اظهار داشت: جامعه سرشار از این بزرگان است و لرستان ظرفیت پرورش و تولید این انسان‌ها را دارد و تولیدکننده این فرهیختگان است.

استاندار لرستان تصریح کرد: این اتفاق بخشی به ذات و استعداد فرد و بخشی به محیط بستگی دارد که لرستان دارای این ظرفیت بوده و محیط این مشخصات را دارد.

وی ادامه داد: لرستان می‌تواند امثال کاظمی را پرورش دهد و به ایران هدیه کند.

خادمی گفت: حضور بزرگان در این مراسم به این معنی است که قدردان این بزرگان و ادامه دهنده راه آنها هستند و برگزاری این یادواره‌ها موید این موضوع است.

استاندار لرستان بیان داشت: استان صاحب سبک بوده و در همه حوزه‌های هنری مقلد نیست، آداب و رسوم در مراسم مذهبی و فرهنگی ثابت کننده این ادعا هستند.

وی تصریح کرد: مناطقی که دارای کارخانه‌های تولید کننده این‌گونه افراد است و مولد فکر و فرهنگ هستند اهمیت دارند چراکه امروز فکر و فرهنگ غالب بر دنیاست و از این جهت لرستان پیشرفت خواهد کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.