استاندار لرستان: سند راهبردی مدیریت جامع خشکسالی تنظیم شد

on .

استاندار از لرستان به عنوان معین منطقه 6 تهران در شرایط احتمالی زلزله خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اظهار داشت: امروز سند راهبردی مدیریت جامع خشکسالی در استان تدوین و ارائه شد که در کشور تنها استانی هستیم چنین کاری را در این سطح شروع کرده‌ایم.

وی در ادامه افزود: این سند چون تازه تدوین و ارائه شده قطعا اشکالاتی دارد اما با جمع بندی دستگاه‌های ذی‌ربط می‌توان یک سند راهبردی کامل و منسجم را تنظیم کرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه تنظیم سند راهبردی مدیریت جامع خشکسالی اقدامی لازم و ضروری است، بیان داشت: روش شناسی علمی برای دستیابی به راهبردها همچنین اولویت‌بندی آنها بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید از راهبردها به راهکارها برسیم، تصریح کرد: در این سند هدف باید مشخص شود و با هدف‌گذاری راهکارهای رسیدن به آن را مورد بررسی قرار داد.

خادمی از لرستان به عنوان معین منطقه 6 تهران در شرایط احتمالی زلزله خبر داد و گفت: یکی از تدابیری که در سطح ملی اتخاذ شده این است که تعدادی از استان‎ها را برای معین استان تهران در شرایط احتمالی زلزله تعیین کرده‌اند و بر اساس تقسیمات منطقه‌ای شهرداری تهران، لرستان پشتیبان منطقه 6 تعریف شده است.

وی ادامه داد: در این جلسه این موضوع مطرح و قرار شد برنامه‌های لازم را که اگر خدایی ناکرده حادثه‌ای پیش آمد تدوین شود تا بتوانیم به موقع حضور پیدا کرده و هر دستگاخ وظایف خود را انجام دهد.

استاندار لرستان به طرح جامع مدیریت خطرپذیری اشاره کرد و با بیان اینکه کاهش خطرپذیری در واقع به ساختارها و طبیعت و ... بر می‎گردد، خاطرنشان کرد: کنترل بلایا و حوادث طبیعی از اختیار بشر خارج است اما می‎توانیم کار مقابله‎ای و آمادگی در راستای امدادرسانی و جلوگیری از خسارات احتمالی را انجام دهیم.

خادمی به اقدامات و عملکرد در حوزه مدیریت بحران استان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه استان و کشور در مواجهه با حوادث طبیعی خطرپذیر است باید در حوزه زلزله و خشکسالی برنامه‌ریزی کنیم، بنابراین تنظیم سند جامع خشکسالی برای کاهش اثرات ناشی از خطرپذیری ضروری است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.