استاندار لرستان: اقتصاد مقاومتی لازمه پیشرفت و حل مشکلات کشور است

on .

استاندار لرستان گفت: اقتصاد مقاومتی مهمترین دلیل پیشرفت و حل مشکلات کنونی کشور است .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، سید موسی خادمی استاندار لرستان در در نهمین دوره همایش ملی سیره علوی بیان کرد: ادامه پیدا کردن همایش سیره علوی نشان‌دهنده از اثرگذاری آن بوده و مطمئناً شاهد تأثیر قابل‌توجه این همایش در جامعه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه یکی از موارد اصلی اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری است، گفت: امیرالمومنین(ع) در نامه‌های خود به مالک اشتر بر این مهم تاکید داشتند و خواستار حمایت و تقویت سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری بودند.

خادمی تصریح کرد: در نامه امام علی(ع) به مالک اشتر آمده است که «قوام همه گروه‌های افسران، کارگزاران و قاضیان به تجار و بازرگانان و صنعت گران است، این تجار و صاحبان صنایع ایجادکنندگان منافع در جامعه و اسباب رفاه هستند» و در ادامه این نامه چند ویژگی را برای تجار می‌شمارد، نخست آنکه تجار کسانی هستند که اهل فتنه و دردسر نیستند، دوم وحشتی از اینکه آن‌ها شر و فساد کنند وجود ندارد.

وی افزود: آنچه امروز به عنوان بهبود فضای کسب‌وکار و حمایت از بخش خصوصی در کشور یاد می‌شود به صورت ویژه امام علی (ع) به این موضوعات اشاره داشته‌اند.

خادمی اظهار کرد: امام علی(ع) تاکید داشتند که بازرگانان و تجار و سرمایه‌گذار قاعده بر هم نیستند و می‌توانند جامعه را به ثبات برسانند.

خادمی بیان کرد: خوشبختانه نوع زندگی حضرت علی (ع) به گونه‌ای بوده است که توانسته نقش‌های مختلفی را ایفا کند که باید ما از این موضوع به خوبی استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: یکی از بخش‌های درخشان زندگی حضرت علی (ع) مباحث اقتصادی بوده و این حضرت توجه ویژه‌ای به موضوعات اقتصادی داشته‌اند.

استاندار لرستان در ادامه با اشاره به توجه ویژه امام علی (ع) به سرمایه‌گذاران، افزود: آن حضرت معتقدند که بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران می‌توانند جامعه را به ثبات برسانند.

خادمی گفت: امام علی (ع) معتقدند که باید فضای کسب‌وکار و تجارت برای فعالیت سرمایه‌گذاران آسان باشد و اکنون این موضوع نیز به عنوان نقشه راه برای امروز مسئولان است.

وی بابیان اینکه بحث فضای کسب‌وکار یکی از شاخص‌های مهمی است که بانک جهانی تعریف کرده است گفت: امام علی(ع) در ادامه این نامه این موضوع را به مالک یادآور می‌شود که باید فضای بازرگانی فضای آسان و راحتی باشد و امام علی(ع) هزار و ۴۰۰ سال پیش این موضوع را مطرح کرده است.

خادمی بابیان اینکه خوشبختانه نوع زندگی امام علی(ع) هم به‌نوعی است که نقش‌های مختلفی را در ایام عمر خود ایفا کرده است گفت: در نقش یار پیامبر قبل از علنی شدن اسلام، در قالب فرمانده لشکر در خدمت پیامبر، در قالب کسی که سال‌ها به او ظلم شد و آنچه حق او بود به او داده نشد، در جایگاه حاکم و ... ازجمله این نقش‌ها بوده است.

وی گفت: تجربه این جایگاه‌ها فرصتی را ایجاد کرده که بتوانیم سیره‌های مختلف را در موقعیت‌های مختلف اکتساب و کشف کنیم.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.