استاندار لرستان: از دولت الکترونیک به سمت دموکراسی الکترونیک برویم

on .

استاندار لرستان گفت: هوشمندسازی ادارات اقدامی مهم در راستای رعایت حقوق شهروندی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در همایش استانی دبیرخانه هوشمند اظهار داشت: استفاده از فن‎آوری اطلاعات در کارهای دولتی اقدام مهمی در راستای رعایت حقوق شهروندی بوده و هوشمندسازی ادارات یکی از حقوق مردم است.

وی با بیان اینکه این کار منجر به کاهش فساد اداری در ادارات می‎شود، بیان داشت: هوشمند سازی از مراجعه ارباب رجوع می‎کاهد و فعالیت‎های کارمندان را ساماندهی می‎بخشد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در این سیستم از ابتدا معلوم است که نامه دست چه کسی و به کجا می‎رود، تصریح کرد: امروزه در تمام دنیا این روال وجود دارد چراکه امتیازات زیادی دارد. همچنین از دیگر مزایای طرح این بوده که معلوم نمی‎شود نامه از طرف چه کسی است.

وی با بیان اینکه سعی داریم از دولت الکترونیک به سمت دموکراسی الکترونیک برویم، عنوان کرد: اصل مردم‎سالاری، نظرخواهی از مردم در تمام موارد است که باید این کار انجام گیرد و قرار است در آینده انجام شود.

خادمی خاطر نشان کرد: دولت الکترونیک جنبه‎های زیادی دارد که می‎توان به رابطه دولت با دولت، دولت با فعالان کسب و کار و دولت با مردم اشاره کرد.

وی افزود: حداقل کار اولیه‎ای که باید انجام شود بهبود رابطه دولت با دولت است که به صورت الکترونیکی، ساده‎ترین آن اتوماسیون اداری است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه اتوماسیون اداری به لحاظ سطح طبقه‎بندی پایین‌ترین و از حداقل‎های سازمان است که در آن مانده‎ایم و به طور کامل انجام نشده است، تصریح کرد: در این راستا باید خیلی کار کنیم و هنوز عقب مانده‎ایم. می‌بایست تمام سعی خود را به کار بندیم تا جایگاه استان ارتقا یابد.

خادمی اظهار داشت: سیستم‎های تعریف شده باید به زبان مدیران باشند چراکه هم اکنون هوشمندسازی کم بوده و سوابق به خوبی پاراف نمی‎شوند. طبقه‎بندی نامه‎ها انجام نمی‎شود و تمام مکاتبات به یک جا می‎روند که ممکن است با هم همخوانی نداشته باشند.

وی در ادامه افزود: باید نرم‎افزارهای جامعی طراحی شوند تا اثربخشی بالایی داشته باشند و قدرت آنها بهبود یابد.

مقام ارشد استان بیان داشت: درحال حاضر در میانه مسیر برای مکاتبات اداری از طریق اتوماسیون اداری نیاز به استفاده از کاغذ وجود دارد و باید در چند مرحله از آن پرینت گرفته شود که در عمل استفاده از کاغذ را افزایش می‎دهد.

خادمی گفت: برای تولید هر یک برگ کاغذ A4 حدود 10 تا 12 لیتر آب نیاز است که باید برای کاهش آن روند هوشمندسازی به خوبی و کامل انجام شود. امیدواریم که بتوانیم این کار را به خوبی انجام دهیم و جایگاه استان را بهبود ببخشیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.