استاندار لرستان: مهمترین خروجی یک نظام سیاسی رضایتمندی مردم است

on .

استاندار لرستان بر لزوم اجرای دولت الکترونیکی برای شهرداری‌ها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در نشست با شهرداران استان اظهار داشت: موفقیت شورا و شهرداری‌ها به موفقیت دولت بسیار نزدیک است بنابراین برای ما سربلندی آنان بسیار اهمیت داشته و امکان همکاری خوب و مطلوب وجود دارد.


وی بیان داشت: برخی از دستگاه‌ها صرفا با مراجعین ویژه خود ارتباط دارند بنابراین در صورت ضعف کاری تنها این افراد خاص ناراضی هستند ولی شهرداری به عنوان یک مجموعه که بیشترین و نزدیکترین ارتباط با جامعه را دارد؛ لبه و پیشانی رابطه نظام با مردم است.

 

دکتر خادمی ادامه داد: سلامت شهرداری‌ها در نظام بسیار تاثیرگذار است چراکه با ابعاد مختلف مردم در شهرها ارتباط دارند.

استاندار لرستان بخش عمده ای از رضایت مردم را بسته به عملکرد شهرداری‌ها عنوان کرد و گفت: اگر شهرداری‌ها خوب کار نکنند مردم ناراضی می‌شوند و این نارضایتی به عدم کارآمدی نظام تعبیر می شود.

وی مهمترین خروجی یک نظام سیاسی را به وجود آوردن رضایت بین مردم دانست و افزود: تولید رضایت به معنی حمایت مردم است، بنابراین شهرداری به عنوان یک مجموعه، در تولید رضایت یا نارضایتی مردم جایگاه بسیار مهمی دارد.

دکتر خادمی به سلامت کاری به عنوان مهمترین بحث‌هایی که شهرداران باید به آن توجه ویژه داشته باشند اشاره کرد و گفت: این فرصتی است که خداوند در اختیار شما قرار داده که بتوانید برای مردم کاری انجام دهید بنابراین باید پاک زندگی کنید و سالم باشید.

وی ادامه داد: شهرداران توجه داشته باشند اگر فعالیت اقتصادی و مالی حتی مشروع تا به حال انجام داده‌اید در این مدت کنار بگذارید در غیر این صورت خود باید از این منصب کناره‌گیری کنید، چرا که رعایت کردن شما باعث می‌شود زیرمجموعه هم نیز تخطی نکنند.

مدیر ارشد استان با تاکید بر اینکه در حوزه سلامت اداری و شخصی وظیفه اولیه همه مسئولین کاهش فساد است، تصریح کرد: یکی از راه‌هایی که به سلامت کاری کمک می‌کند الکترونیکی کردن خدمات و کاهش ارتباط افراد با مردم است.

وی با بیان اینکه اگر بتوانیم رودر رویی کارکنان با مردم را کم کرده و در مسیر الکترونیکی کردن خدمات کار کنیم به کاهش فساد کمک کرده‌ایم، اضافه کرد: شهرداری ها در صورت مشترک کردن بعضی از امورات و کارهای خود مانند بیمه، استفاده از سازمان همیاری در کارهای عمرانی و استفاده از الکترونیکی کردن خدمات باعث کم کردن هزینه‌ها خواهد شد.

دکتر خادمی به شهرداران توصیه کرد که برنامه‌های محوری را جزو اهداف خود قرار دهند و در ادامه بیان داشت: هر شهرداری چند شاخص برای خود تعریف کند و در پایان سال گزارش دهد که چه اندازه در کارها پیشرفت کرده و در نهایت بر اساس آن نیز ارزیابی می‌شود؛ مردم نیز خواهند دید که چه تغییراتی به وجود آمده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه شهردارا‌ن ترجیح دهند کار انجام بشود حتی اگر به درآمدی نرسید، ادامه داد: حضرت علی(ع) به مالک می‌گوید مالیات را بگیر اما مواظب باش عمران شهرها را باید بر مالیات و عوارض ترجیح داد.

وی با تاکید بر بهینه تصمیم گرفتن و رویکرد کلی داشتن خطاب به شهرداران بیان داشت: امیدواریم در راستای فرمایش مولا علی(ع) و ترجیح آبادانی و عمران بر مالیات و عوارض گام بردارید چراکه بهره‌بردن از عمران و آبادانی قطعا بهتر از عدم پیشرفت و تمرکز بر مالیات و... است.

دکتر خادمی در رابطه با بودجه جاری خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها به وجود نیامده‌اند که از اختیارات حاکمیتی استفاده کنند و فقط حقوق یک عده را بدهند و وظیفه اصلی آنها ایجاد اشتغال نیست بلکه خدمت رسانی به مردم است.

استاندار لرستان با بیان اینکه وظیفه آنان عمران، آبادانی و ایجاد رفاه است، خاطر نشان کرد: شهرداری ها نیاز به جذب نیروی جدید ندارند و نباید اجازه دهند نیروهای‌شان در دیگر ادارات مشغول به کار باشند.

مدیر ارشد استان به فرا رسیدن ایام نوروز اشاره کرد و گفت: گاهی برخورد بد یک نفر با مسافر به مجموعه آن شهر تعمیم داده می‌شود، شهرداری‌ها کمک کنند تا مسافرین شهرهای لرستان را با خاطره خوش ترک کنند چراکه جذب گردشگر و تبدیل لرستان از معبر به مقصد گردشگری بیشتر از تبلیغات رسانه‌ای، با تعریف افراد برای یکدیگر اتفاق خواهد افتاد.

وی در پایان گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان بدون مجوز شهرداری حق خدمات‌رسانی به ساختمان هایی که بدون طی مراحل قانونی و اخذ پروانه ساخته می شوند، ندارند چراکه یکی از دلایل حاشیه‌نشینی شهرها این موضوع است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.