معاون استاندار: ۹۰ درصد ادارات لرستان به تامین اجتماعی بدهکار هستند

on .

‍ 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان از برخورد با ادارات بدهکار به تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، گودرز امیری در جلسه کارگروه اقتصادی استان ضمن تاکید بر بررسی و تائید اهلیت مالی و فنی سرمایه گذاران متقاضی جهت سرمایه‌گذاری در استان خواستار دقت مدیران دستگاه‌های مرتبط جهت تحقق این موضوع شد و در ادامه اظهار داشت: بعضی از کارخانجات و واحدهای صنعتی به علت پاره‌ای از مشکلات مالی به تامین اجتماعی بدهکار هستند.

وی اضافه کرد: این مشکل به شدت در حال سرایت به بعضی از دستگاه‌های اجرایی است و تاکنون ۹۰ درصد ادارات دولتی به سازمان تامین اجتماعی بدهکار هستند.

امیری با بیان اینکه انتظار می‌رود دستگاه‌های نظارتی، پیگیری و نظارت جدی بر این موضوع داشته باشند، گفت: در صورت مشاهده این مشکل با مدیران برخورد جدی می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان خاطرنشان کرد: مدیرانی که مشکل پرداخت طالبات کارکنان و کارگران خود را دارند باید مشکل خود را در ارگان حل کنند و این موضوع به حاشیه دیگری کشیده نشود؛ در صورت مشاهده چنین مشکلاتی مدیر دستگاه باید پاسخگو باشد.

وی به لزوم آموزش‌های لازم و تخصصی به کارگران در کارگاه‌های آموزشی اشاره کرد و گفت: همچنین مدیر قبل از پرداخت حقوق پرسنل باید کسورات قانونی را کنار بگذارد و چنانچه احساس می‌کند توان مدیریت ندارد باید از مسئولیت خود کناره‌گیری کند.

وی به حمایت از واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاران تاکید کرد و افزود: در مقابل عملکرد بعضی مدیران باید از این واحدها حمایت کرد.

امیری با بیان اینکه باید تسهیل‌گر سرمایه‌گذاری باشیم و قدم موثری در این راستا برداریم، ادامه داد: باید به دنبال راهکاری برای برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی باشیم نه اینکه مشکلی به آنها اضافه کنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.