استاندار لرستان بر لزوم مقابله همه جانبه با آسیب های اجتماعی تاکید کرد

on .

استاندار لرستان مقابله با آسیب های اجتماعی را ضروری خواند و گفت: مقابله با این آسیب ها باید به صورت همه جانبه باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان در سالن جلسات استانداری افزود: مقابله با آسیب های اجتماعی به دلیل اهمیت موضوع در کنار برنامه های اقتصاد مقاومتی قرار می گیرد.
وی اظهار کرد: پس از ورود مستقیم مقام معظم رهبری به حوزه مبارزه با مواد مخدر و آسیب اجتماعی فعالیت های خوبی در استان لرستان آغاز شده است.
استاندار لرستان افزود: دولت منابع خوبی برای مبارزه با آسیب های اجتماعی و مواد مخدر به لرستان تخصیص داده است که بخشی از آن به استانداری واگذار شده است.
وی از تهیه تنظیم سند مبارزه با خرده فروشان خبر داد و گفت: نقاط آلوده شناسایی و وظیفه دستگاه ها در این سند مشخص شده است که بر اساس آن اقدامات دستگاه ها برنامه ریزی می شود.
خادمی با اشاره به اینکه تامین اعتبارات دستگاه ها صورت گرفته و بهانه ای نخواهند داشت، افزود: از پراکنده کاری باید جلوگیری و از موازی کاری بین دستگاه ها پرهیز کنیم.
وی ادامه داد: در سال آینده در زمینه پاکسازی و کاهش مصرف مواد مخدر اقدامات لازم انجام و نقشه راه دستگاه ها در آن مشخص شود.
خادمی گفت: جمع آوری معتادین متجاهر توسط مسئولان مربوط با رسیدن ایام نوروز در دستور کار قرار می گیرد و در این ایام آموزش هایی در حوزه پیشگیری به مسافران اعطا می شود.
وی افزود: یکی از موارد نارضایتی مردم دسترسی آسان به مواد مخدر بوده که استاندار لرستان با بازدید از محله آسیب خیز، سند جامع مبارزه با مواد مخدر تهیه و شرح وظایف دستگاه ها مشخص شد.
وی ادامه داد: در این راستا برخورد با خرده فروشان در دستور کار قرار گرفته است و دستگاه ها از جزیره ای عمل کردن در مناطق آسیب پذیر خودداری می کنند.
گفتنی است سند مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر استان لرستان در پایان این نشست رونمایی شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.