استاندار خبر داد: تنظیم سند مبارزه با خرده‌فروشی در لرستان

on .

استاندار گفت: ارتباط محکم‌تر خانواده در لرستان باعث شده کمتر از دیگر مناطق آسیب‌پذیر شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به گزارش برخی دستگاه‌های اجرایی از اقدامات خود در طول سال اظهار داشت: امسال و سال گذشته دولت در حوزه آسیب‌های اجتماعی منابع خوبی تخصیص داد که بخشی از این اعتبارات استانی بود و از طریق استانداری به دستگاه‌ها اختصاص داده می‌شود.

وی در ادامه افزود: بخش دیگر این اعتبارات به صورت ملی بوده و وزارت کشور با وزارتخانه مربوطه تفاهم نامه منعقد کرده که در نهایت دستگاه‌های ما باید سهم خود را از وزارتخانه‌های خود بگیرند و در آن راستا اقدامات لازم را انجام دهند.

استاندار لرستان از تنظیم دستورالعملی در حوزه مبارزه با خرده‌فروشی خبر داد و بیان داشت: یکی از مسائل اصلی مبارزه با خرده فروشی است و این سند به نحوی تنظیم شده که نقاط آلوده شناسایی و وظایف دستگاه‌ها تعریف و ارسال شده که آن دستگاه در هر مقطع باید چه کاری انجام دهد.

خادمی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت توجه بیشتر به آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: ما در آینده نزدیک احتمالا در این حوزه توجه بیشتری خواهیم داشت و در کنار اقتصاد مقاومتی بحث مبارزه با آسیب‌های اجتماعی مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه لرستان نسبت استان‌های دیگر در این حوزه وضعیت بهتری دارد خاطرنشان کرد: ارتباط محکم‌تر خانواده در لرستان باعث شده کمتر از دیگر مناطق آسیب‌پذیر شود اما  اگر تدبیری نشود و اقدامی صورت نگیرد بخاطر سرعت رشد بالای آن طولی نخواهد کشید که به سرنوشت دیگر مناطق گرفتار شویم.

مقام ارشد استان با بیان اینکه از پراکنده‌کاری باید جلوگیری کرد، گفت: ماهیت شورای مبارزه با مواد مخدر  هماهنگ کردن دستگاه‌های اجرایی نسبت اجرای یک موضوع خاص در نقطه‌ای مشخص است تا بتوان به یک نتیجه خوب دست یافت.

استاندار لرستان با تاکید بر توجه بیشتر دستگاه‌ها به موضوع مبارزه با آسیب‌های اجتماعی گفت: در مقابله و پاکسازی طی سال آینده باید بتوان اقدامات بهتری انجام داد تا در جامعه نسبت به این موضوع احساس امنیت و آرامش ایجاد شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.