استاندار لرستان: تملک واحدها توسط بانک‌ها ابتدا در ستاد تسهیل مطرح شود

on .

استاندار لرستان گفت: واحدهای تولیدی مشکل‌دار به هیات حمایتی معرفی شوند.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: بانك‌ها به دلايل داشتن منابع مي‌توانند به توسعه و رونق اقتصادى لرستان كمك كنند و در این رابطه نگاه كمك بخشي بايد در استان صورت گيرد.

وى ادامه داد: بايد از ظرفيت بخش خصوصي در جذب سرمايه و رونق اقتصادى استفاده كرد اما با بروز هر مشكل كارگران آن واحد در مقابل استاندارى تجمع مي‌كنند.

خادمى بیان داشت: واحدهای تولیدی استان باید مورد بررسی قرار گیرند و در صورت مشكل دار بودن براى كمك به هيات حمايتى معرفي شوند.


وی افزود: همچنین قبل از هرگونه تملیکی توسط بانک‌ها موضوع در ستاد تسهیل استان باید مطرح شود.

در ادامه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز اظهار داشت: امروز در جلسه کارگروه رفع موانع تولید 11 واحد تولیدی که با بانک‎ها، اداره مالیاتی یا تامین اجتماعی مشکل داشتند مطرح و مورد بررسی قرار گرفتند.

 گودرز امیری با بیان اینکه تصمیمات لازم در رابطه با حل مشکلات آنها گرفته شد، گفت: همچنین 11  طرح با مبلغ 48 میلیارد تومان سرمایه‎گذاری مصوب شد که از روش‌های مختلف قانونی مراحل معرفی به بانک‎ها و بقیه کارهای آنها انجام می‎شود.

وی از احداث واحدهای شن و ماسه کوهی در سه شهرستان خرم‎آباد، سلسله و دورود خبر داد و افزود: این واحدها که از رودخانه‎ شن و ماسه برداشت می‎کنند قرار شد سایت‎هایی برای آنها تعیین و در آنجا مستقر شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به اینکه این واحدهای تولیدی اتحادیه یا انجمن تشکیل می‎دهند که مدیریت و زیرساخت‎های آنها توسط خودشان فراهم می‎شود، بیان داشت: با همکاری دستگاه‌های مربوطه برنامه‎ریزی شده حداکثر تا پایان نیمه اول سال 97 این واحدهای تولیدی که در آلودگی شهرها نقش دارند و شن و ماسه استاندارد تولید نمی‎کردند به محل‎های تعیین شده منتقل شوند.

امیری با اشاره به تاکید استاندار به بحث جلب و جذب کمک‎ها و مشارکت‎ هلدینگ‎های کشوری و شرکت‎های دولتی در بحث سرمایه‎گذاری در استان اظهار داشت: طبق قانون حمایت از تولید و جلوگیری از تعطیلی کارخانه‎ها قرار شد واحدهایی که ممکن است در معرض خطر بوده یا مشکلاتی دارند، شناسایی و به کارگروه ملی معرفی شوند تا از طریق وزارت‎خانه صنعت و معدن و کار ورفاه اجتماعی به کمیته مربوطه معرفی و مراحل حمایت قانونی از آنها انجام شود.

وی با بیان اینکه پارسیلون مراحل مقدماتی خود را طی می‎کند و توسط تعدادی از بانک‎هایی که قبلا مطالبات داشتند تفاهم نامه‎ای تنظیم شده که از طریق این بانک‎ها بیایند سرمایه‎گذاری کنند، افزود: پارسیلون هم اکنون با مشکل قانونی روبرو شده که توسط استاندار در حال پیگیری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح کرد: برای سه شنبه با حضور استاندار پیش بینی شده که جلسه‎ای با رئیس بانک مرکزی یا معاون آن داشته باشیم و مشکل سرمایه‎گذاری بانک‎ها در تولید را که به نوعی در برخی قوانین ممنوع شده‌اند را رفع کند تا بانک‎ها بتوانند به این سرمایه‎گذاری در پارسیلون تداوم بدهند.


امیری با اشاره به اینکه در حال حاضر برای پارسیلون هیچ مشکل خاصی وجود ندارد و حقوق و مزایای کارکنان و کارگران آن پیش بینی شده که قابل پرداخت است، عنوان کرد: حساب این واحد تولیدی که توسط سازمان تامین اجتماعی مسدود بوده امروز باز شد و مدیرعامل آنجا می‎تواند نسبت به پرداخت حقوق و مزایای کارگران اقدام کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.