استاندار لرستان: اولویت کاشت درختان در اراضی شیب دار/جنگل های دست کاشت در استان توسعه یابد

on .

استاندار لرستان بر کاشت درختان در اراضی شیب دار تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طبق سنت در تقویم، 15 تا 21 اسفند تحت عنوان هفته درختکاری نامگذاری شده است، اظهار داشت: مردم همواره به درختکاری اهتمام داشته‌اند و از همه جهات موضوع مهمی است.  

وی با بیان اینکه درختکاری و اهمیت آن آنقدر بدیهی است که توضیح لازم ندارد، تصریح کرد: با توجه به شرایط محیط زیستی که کشور در آن قرار دارد، پدیده خشکسالی‌ها و ریزگرد به معضل تبدیل شده و مشکلاتی ایجاد کرده، با درختکاری و توسعه درختکاری می تواند جبران شود.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه میزان آلودگی هایی که الان وجود دارد را اگر بتوانیم فضای سبز استان را بیشتر کنیم، کاهش می یابد، افزود: موضوع در همه استان ها مهم است و جای کار دارد، در لرستان به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و سازگاری که دارد تنوع بهتری از درختان می شود اجرا کرد.

خادمی با اشاره به اینکه هفته منابع طبیعی یک هفته نمادین برای توجه به درختکاری است، گفت: امیدواریم مردم و دستگاه های دولتی تلاش کنند تا تعداد بیشتری درخت را بکاریم و در آینده جنگل های بیشتری را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی استان آماده همکاری با مردم است، این همکاری شامل تامین نهال و آموزش و ترویج در این حوزه است، تصریح کرد: مسئولان منابع طبیعی برنامه های خوبی تدارک دیده اند که در طول این هفته اجرا می شود.

استاندار لرستان کاشت درختان در اراضی شیبدار استان را یکی از اولویت های اساسی در لرستان دانست و گفت: استان در این حوزه از استعدادهای ویژه ای برخوردار است؛ همان اندازه که زارعت در اراضی شیبدار مضر است درختکاری مفید است.

خادمی یادآور شد: امیدواریم علاوه بر جنگل های طبیعی که باید از آنها مراقبت کنیم، جنگل های دست کاشت و مصنوعی در استان توسعه یابد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.