معاون سیاسی استاندار: سال 97 امید آفرینی و وحدت‌آفرینی در رأس کار ها قرار می‌گیرد

on .

معاون سیاسی استاندار به امید آفرینی و وحدت آفرینی در جامعه با تلاش تمام مسئولین در راستای توسعه استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب الله خجسته پور در سمینار فصلی ائمه جمعه استان اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالی با زیبایی به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص)، میلاد حضرت امام جعفر صادق (ع) را به شیعیان هدیه می کند، به عبارتی تقارن این دو میلاد به نوعی هدیه ای است که خداوند به واسطه میلاد رسول گرامی اسلام به شیعیان می دهد.

وی ادامه داد: در عصر حاضر خداوند به واسطه میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) یک عیدی به شیعیان جهان داده و آن هم میلاد پر برکت حضرت امام خمینی(ره) است، که ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) میلاد حضرت امام(ره) را به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی تبریک و تهنیت عرض میکنم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری از نماز جمعه  که قرارگاه فرهنگ، بصیرت، ایمان و اخلاق است بیان داشت: ایشان با استفاده از واژه قرارگاه  بواسطه اینکه حساسیتی در جامعه ایجاد کنند، بدین منظور که ما در زمان جنگ  به سر می بریم آن هم جنگ اعتقادی، دینی و جنگی که به صورت نرم افزاری در لایه های مختلف جامعه در حال شکل گیری است.

وی در ادامه افزود:  شما سروران عزیز به عنوان فرماندهان قرارگاه های مورد تاکید مقام معظم رهبری باید در این جنگ راهنما باشید و مردم، مسئولین و خاصه جوانان را که در صف مقدم این حمله دشمن قرار دارد را هدایت کنید.

خجسته پور با بیان اینکه قطعا امروزه با قرون گذشته متفاوت است و جوانان ما مورد تهاجمات بسیار ناجوانمردانه بالاخص  القائاتی که روی ذهن آنها انجام می دهند و شبهاتی که برای آنان بوجود می آورند، قرار دارند، تصریح کرد: سئوالاتی را جوانان ما امروز مطرح می کنند که حتی استماع این سئوالات هم ممکن است که برای ما سخت باشد.

معاون استاندار با اشاره به دیدار ائمه جمعه محترم با مقام معظم رهبری به تعبیر زیبای ایشان در خصوص جوانان پرداخت و گفت: یک عده به صورت عادت به نماز جمعه می آیند اما ما باید جوانان را به حضور در نماز جمعه بکشانیم، جوانانی که شاهدیم امروز با هجمه ای از طرف شبکه های مجازی و شبکه های مختلف تلویزیونی مواجه شده اند و قطعا سئوالات زیادی در ذهنشان هست که حتی جرات مطرح کردن آن را در محضر علما ندارند.

وی با بیان اینکه در این بین رسالت ائمه جمعه و بالاخص روحانیت شیعه بسیار سخت است، خاطر نشان کرد: شما عزیزان به عنوان ورثه الانبیاء در این مسیر دشوار و رسالت سخت امیدواریم موفق باشید و در پیشگاه خداوند دعا می کنیم که همه جوانان ما و کسانی که در معرض این شبهات قرار دارند بتوانند آن حلقه ارتباط را با روحانیت و خاصه ائمه جمعه به عنوان فرماندهان قرارگاه فرهنگی برقرار سازند تا از مسیر های انحرافی خارج شده و به سمت اخلاق، ایمان، بصیرت و تقوی که مد نظر مقام معظم رهبری است حرکت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با ابراز امیدواری و پیروی از فرمایش مقام معظم رهبری که همه جوانان به سمت قرارگاه فرهنگی کشانده شوند، گفت: با توجه به اینکه رسالت فرهنگی نماز جمعه و ائمه جمعه تشریح و تبلیغ دین است امیدواریم از طریق دل و فهم بتوانیم در این زمینه حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه روحانیت شیعه در طول تاریخ مردمی بوده و قطعا یک نهاد مردمی از طرف مردم با مردم و برای مردم به نفع دولت می پردازد، اظهار داشت: افتخار می کنیم نظام جمهوری اسلامی که در چهلمین سال استقرار آن قرار داریم و ائمه جمعه ما بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم از راس هرم نظام انتخاب و منصوب می شود.

خجسته پور با تاکید بر اینکه دفاع از ارکان نظام و کلیت نظام وظیفه همگانی که بر عهده ماست بیان داشت: این دفاع در کنار نقدی است که ائمه جمعه به رفتار و عملکرد دولت مردان خواهند داشت ما هم سعی کرده ایم در این زمینه با ائمه جمعه محترم همواره ارتباط داشته باشیم.

معاون سیاسی ادامه داد: اگر نقد شما بر عملکرد گذشته دولتمردان بوده سعی بر جبران آن داشته ایم و یا اگر بر عملکرد جاری نقدی بوده سعی کرده ایم اصلاح کنیم و اگر پیشنهادی برای آینده بوده سعی کرده ایم آن را به عنوان چراغ راهی در مسیر خود قرار دهیم.

وی یادآور شد: ارتباطی که ائمه جمعه با راس نظام دارند انتظار می رود در عین نقد برعملکرد کسانی که به عنوان کارگزار نظام جمهوری اسلامی هستند حمایت کنند، البته همین گونه بوده که جای تقدیر و تشکر دارد.

معاون استاندار با تاکید بر سفارش خداوند در قرآن کریم به موعظه حسنه و جدال احسن عنوان کرد: امیدواریم نقدها و نصایح ائمه جمعه محترم همان موعظه های حسنه ای باشد که خداوند در قرآن کریم سفارش کرده و حتی اگر جایی از ناحیه برخی افراد ناخودآگاه مجادله ای صورت گرفت، انتظار داریم آن جدال به جدال احسن تعبیر شود که تا اکنون همین گونه بوده است.

وی در ادامه یادآور شد: سعی ما بر این بوده که هر زمانی از ناحیه عزیزان تذکری داده شده بلافاصله در راستای جبران موارد مناقشه اقدام کرده ایم.البته در این که چه اندازه موفق بوده ایم به شرایط موجود بستگی داشته که دعا می کنیم در این زمینه همواره نصایح علمای شیعه و خاصه ائمه جمعه محترم را مد نظر قرار دهیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به اینکه در آستانه سال 97 قرار داریم  و انتظار می رود جامعه ما در وهله اول امید، شور و نشاط در بین مردم بوجود آید، تصریح کرد: با توجه به اینکه سال 97 چهلمین سال استقرار نظام جمهوری اسلامی امید افرینی و نشاط در راس کارها قرار دارد و بعد از ایجاد امید لازم است وحدت با محوریت ائمه جمعه در استان برقرار شود.

وی در ادامه افزود: با وجود وحدت بعد از امید آفرینی در جامعه و با تلاش همه مسئولین، خادمین مردم همچنین با استعانت و توکل بر خداوند انشاء الله بتوانیم گامی در راستای آبادانی و توسعه استان برداریم.

خجسته پور خاطر نشان کرد: دکتر خادمی استاندار از بدو ورود با شناخت نسبی از لرستان به دنبال ارائه راهکار و برنامه ای برای توسعه لرستان بودند.
معاون استاندار با ارائه خلاصه ای از آمار وضعیت پروژه ها و طرح های نیمه کاره استان گفت: تا کنون بیش از 2 هزار طرح نیمه کاره در استان داریم که اگر با یک برآورد تقریبی و با قیمت امروز حساب کنیم برای اینکه این 2 هزارپروژه را به سرانجام برسانیم مبلغی بالغ بر 6800 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی ادامه داد: اگر از امروز صرفا برای رسیدگی به این تعداد پروژه زمان بگذاریم مبلغ فوق را نیاز داریم، در صورتیکه  منابع سالیانه استان بسیار کمتر است، بعنوان نمونه در سال 96 جمع اعتبارات استان 1100 میلیارد بود که اگر تمام این مبلغ تخصیص پیدا کند و صرفا برای این 2 هزار طرح هزینه کنیم 7 سال طول میکشد تا بتوانیم این پروژه ها را به نتیجه برسانیم.

وی افزود: در صورتی که شاهدیم اعتبارات سالیانه معمولا بصورت کامل تحقق پیدا نمی کند و معمولا زیر 60 درصد است از طرفی نمی شود همه امورات جاری را تعطیل و به این پروژه های نیمه کاره بپردازیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه راهکار درست این بود از میان این طرح ها تعدادی پروژه کلیدی تعریف شود، اظهار داشت: با استفاده از اطلاعاتی که دستگاه های اجرایی و کارشناسان دستگاه ها ارائه دادند بالغ بر 117 پرژه بعنوان طرح های کلیدی مشخص شد.

خجسته پور در راستای به نتیجه رساندن این پروژه های کلیدی با تاکید استاندارمحترم به تشکیل شورای دانا اشاره کرد و گفت: تشکیل شورایی با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان، ریاست محترم دادگستری و رییس مجمع نمایندگان محترم و مقام ارشد استان با هدف اینکه این طرح های کلیدی را عملیاتی و به سرانجام برسانند تشکیل شد.

معاون استاندار با تاکید بر اینکه مشابه این شورا در سطح شهرستان ها می تواند تاثیر گذار باشد، افزود: توزیع و گستره این تعداد طرح در سطح استان است و بطور طبیعی یک توزیع متناسب شهرستانی هم دارد بنابراین با فرمانداران هر شهرستان هماهنگ کرده که با اطلاع ائمه جمعه پروژه های کلیدی هر شهرستان را که مشخص شده معرفی کنند.

خجسته پور به امید، همدلی، تلاش و وحدت همه ارکان در راستای موفقیت نظام و توسعه استان تاکید کرد و یادآور شد: امیدواریم با هماهنگی این نهادها دولت، مجلس، قوه قضاییه و ائمه جمعه بتوانیم پروژه های مذکور را به سرانجام برسانیم تا بعد از آن در مورد مابقی پروژه های نیمه کاره و به نتیجه رساندن آنها تصمیمات لازم اتخاذ شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.