استاندار لرستان: فضای جامعه را به مفاهیم ایثار و شهادت نزدیک کنیم

on .

استاندار لرستان گفت: شرایط زندگی شهدا به یک کار علمی و پرورشی تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان اظهار داشت: به لحاظ شکلی در جامعه با برگزاری کنگره‌های استانی، یادواره‌های مختلف، مراسمات و مناسبت‌ها توسط دستگاه‌ها، ادای احترام به گلزار و سایر موارد از شهدا یاد می‌کنیم که جا دارد بیشتر نیز اقدام شود.

وی در ادامه افزود: نکته اساسی این است که یادآوری گذشته باعث ترویج این فرهنگ در جامعه می شود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه شهدا جان خود را در راه آرمان‌های امام راحل و انقلاب ایثار کرده‌اند، بیان داشت: باید مراتب پایین‌تر فداکاری مانند ایثار در مال، وقت، بخشش نسبت به دیگران، و ایثار در کار و تلاش را که از ایثار جان آسان‌تر است ترویج کرد.

خادمی تصریح کرد: باید کارها بنیادی‌تر و با محتواتر انجام بگیرد البته به این معنی نیست که اقدامات قبلی تعطیل شود.

وی با اشاره به اینکه در ذهن خیلی از مردم این سئوال مطرح است که چطور در زمان جنگ تحمیلی و دفاع مقدس کشور به خوبی اداره شد و همگی در کنار یکدیگر با همکاری و هماهنگی کارها را پیش می‌بردند، افزود: روح ایثارگری و درستکاری که در ادارات حاکم بود با فضای حاکم در زمان حاضر فاصله گرفته و متفاوت است.

استاندار لرستان با بیان اینکه از ایثارگری‌ها و شهدا در جلسات و مراسمات مختلف یاد می‌کنیم اما عمیقا فاصله گرفته‌ایم چرا که در تولید و محتوا کمتر تلاش کرده‌ایم، گفت: مقام معظم رهبری تاکید داشت والدین شهدا را دریابید تا بدانید آنان در چه محیطی رشد یافته و بزرگ شده‌اند و در چه شرایط زندگی قابلیت رشد این چنین مردانی وجود دارد.

وی ادامه داد: شرایط زندگی شهدا باید به یک کار علمی و پرورشی تبدیل شود.

خادمی تاکید کرد: فضای جامعه را باید به مفاهیم ایثار و شهادت در تمامی ابعاد زندگی نزدیک کنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.