استاندار لرستان: با جدیت به دنبال افزایش سرانه ورزشی استان هستیم

on .

استاندار لرستان گفت: از بهترین روش‌های مبارزه با آسیب‌های اجتماعی روی آوردن به ورزش است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی در مراسم تجلیل از پهلوانان و افتخارآفرینان ورزش استان با اشاره به اینکه ورزش صرفا یک موضوع فردی نیست، ادامه داد: هر چند به لحاظ شخصی موضوع مهمی محسوب می‌شود چرا که سلامت جسم در امور دین اسلام واجب است.

وی آثار اجتماعی ورزش را بسیار مهم‌تر عنوان کرد و گفت: امروز در حوزه ورزش‌های بین‌المللی از دیپلماسی ورزش می‌توان نام برد و دوستی‌ بین ملت‌ها با ایجاد و برگزاری مسابقات ورزشی فراهم می‌شود.

دکتر خادمی ادامه داد: در حوزه ملی نیز می‌توان ارتباطات فرهنگی که بین استان‌های مختلف در حین برگزاری مسابقات شکل می‌گیرد را نام برد.

استاندار لرستان از بهترین روش‌های مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، روی آوردن به ورزش را عنوان کرد و گفت: به طور طبیعی جوان ورزشکار به سمت اعتیاد و وقت‌گذرانی‌های ناروا حرکت نمی‌کند چرا که وقت خود را مفیدتر می‌گذراند.

وی اقتصاد ورزش را نیز موضوع مهمی دانست و تصریح کرد: خیلی از کشورها و استان‌ها بر مبنای حرکت‌های ورزشی درآمدهای اقتصادی خوبی دارند.

استاندار لرستان یادآور شد: از بزرگترین آثار اقتصادی ورزش جلوگیری از هزینه‌های درمان در آینده است، به‌ گونه‌ای که اگر امروز به سمت تکمیل زیرساخت‌های ورزشی سریع‌تر حرکت کنیم از آن‌طرف نیاز به بیمارستان و مراکز درمانی و همچنین هزینه‌های نگهداری بیمار کاهش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا به ورزش توجه داشته است، خاطرنشان کرد: حضرت امام(ره) فرمودند که من ورزشکار نیستم اما ورزشکاران را دوست دارم و بعد از ایشان نیز سیاست‌های مقام معظم رهبری همواره در جهت حمایت از ورزش و ورزشکاران است به گونه‌ای که در هر حرکت ورزشی که باعث ایجاد افتخار می‌شود پیام مستقیم می‌دهند که به معنی اهمیت دادن به آن است.

خادمی با اشاره به اینکه رییس جمهور نیز به حوزه ورزش علاقه دارند و بحث‌های ورزشی را تعقیب می‌کنند، افزود: این نشان می‌دهد که تقویت ورزش در سیاست‌های نظام و دولت جایگاه اساسی دارد.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه ورزش محیطی برای دوستی، آرامش، مردانگی و همکاری است، اظهار داشت: از درس‌ها و آثار اجتماعی ورزش ایجاد حس همدلی و همکاری است.

وی با تاکید بر اینکه باید تیمی کار کرد و این با هم کار کردن را از حوزه ورزش به حوزه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی منتقل کرد، بیان داشت: باید یاد بگیریم که مکمل هم باشیم، تیم به معنی باند نیست بلکه اگر هر کسی کاری یا حرفه‌ای را بهتر می‌داند در کنار هم قرار دهد کل کار درست انجام می‌شود، بنابراین از درس‌های بزرگ ورزش ایجاد رفتار تیمی است.

خادمی خاطر نشان کرد: این رفتار تیمی و حس همکاری باید در بین ورزشکاران خصوصا در لرستان که استعداد‌های ذاتی خوبی دارد و بخاطر زندگی عشایری ورزش را به صورت نهادینه در زندگی شخصی خود داشته‌اند؛ تقویت شود.

استاندار لرستان ادامه داد: بنابراین انسان‌هایی نیرومند و دارای ژن‌های توانمند و خوب ورزشی بین استان‌های کشور هستند که امیدواریم از این ژن توانمند و اصالت زاگرس‌نشینی و لر بودن در حوزه ورزش خوب استفاده شود تا همچنان جایگاه خوبی در خیلی از رشته‌های ورزشی داشته باشیم.

مقام ارشد استان با تاکید بر اینکه ورزش باید در استان بیشتر تقویت شود، عنوان کرد: بخشی از این کار به‌عهده دولت و بخش دیگر به تلاش ورزشکاران مربوط می‌شود.

وی به برنامه چهار ساله استان در حوزه ورزش اشاره کرد و گفت: با جدیت به دنبال افزایش سرانه فضای ورزشی در استان هستیم و در برنامه سالیانه دقیق تعریف شده که هر سال چقدر سرانه فضای ورزشی باید اضافه شود.

استاندار لرستان تکمیل پروژه‌های ورزشی و دهکده المپیک را از برنامه‌های اصلی اعلام کرد و گفت: ورزشکاران سازمان یافته از دیگر برنامه‌ها است که باید رشد قابل توجهی پیدا کند.

وی با تاکید بر ایجاد خانه جوانان در شهرستان‌های استان افزود: 27 صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده سال گذشته به حوزه ورزش اختصاص داده شد که قطعا در سال آتی این اعتبار بیشتر خواهد شد.

خادمی از افزایش تعداد هیات‌های ورزشی در استان خبر داد و تصریح کرد: مدیریت مراکز ورزشی را باید در اختیار هیات‌های ورزشی قرار داد چرا که متعهدتر و دلسوزتر هستند.

وی ادامه داد: در حوزه بانوان نیز باید با تلاش بیشتر به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای این قشر عزیز اقدام شود.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.