استاندار لرستان: خرید محصولات داخل استان به فرهنگ تبدیل شود

on .

استاندار لرستان بر استفاده از محصولات داخل استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سيد موسي خادمى در كارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد هدف از برگزاری این نشست را بررسی مشکلات صنعت گران و واحدهای تولیدی استان عنوان کرد و اظهار داشت: برخی از مسائل مطرح شده نیاز به اصلاح قوانین در سطح ملی دارد و از حوزه اختیارات استانی خارج است.

وی با اشاره به اینکه بخش دیگر مشکلات واحدهای تولیدی باید خارج از استان تصمیم گیری و به صورت مکتوب به مراجع ذیربط ارسال شود، بیان داشت: دیگر مسائل واحدهای مختلف صنعتی اعم از بحث‌های بانکی، دستگاه‌های خدمات رسان و سایر ادارات که شامل اختیارات استانی بود تصمیمات لازم در راستای حل مشکلاتشان گرفته شد.

استاندار لرستان به برگزاری بیشتر این نشست‌ها با صنعت‌گران و تولیدکنندگان تاکید کرد و گفت: در این حوزه باید به مفاهیم مشترکی رسید تا همگی کمک کنیم مشکلات صنعت گران و کارآفرینان استان حل شود.

خادمی با اشاره به اينكه لرستان در فضاي كسب و كار رتبه‌هاى آخر كشور را دارد، خاطرنشان کرد: در تابستان جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته وضعيت مناسب نبود اما خوشبختانه در پاييز امسال شرایط اقتصادى و رونق توليد بهتر شده است.

وی با مثبت ارزیابی کردن عملكرد بانك‌هاى استان نسبت به گذشته تاکید كرد: بانك‌ها در راستاى گرفتن وثيقه و دیگر اقدامات قانونی نسبت به واحدهاى توليدى در برخى مشكلات تا خرداد سال آينده اقدام نكنند.

استاندار با بیان اینکه خرید محصولات داخل استان بايد به فرهنگ تبديل شده و با بخشنامه و مصوبات مشكل آن برطرف نمى‌شود، اظهار داشت: بازاريابي محصولات در ادارات یکی از راه‌حل‌های مشكلات خريد محصولات استانى است و البته توليدكنندگان باید اين فرهنگ را از حوزه خود شروع كنند؛ براى تهیه مواد اولیه و برطرف كردن نياز واحدهاى توليدى از محصولات استانى خريد كرده تا زمينه‌اي براى تشويق و ترویج این فرهنگ شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.