استاندار تاکید کرد: لزوم توجه به حفظ امنیت در لرستان

on .

استاندار لرستان گفت: از مهمترین برنامه‌های دولت کاهش تصادفات در تعطیلات نوروزی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، موسی خادمی در رزمایش طرح نوروزی ستاد فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اینکه هر سال با توجه به سنت و عرف متداول ایرانیان در ایام نوروز شاهد جریان سفر به شهرهای مختلف کشور هستیم، اظهار داشت: این موضوع مایه نشاط و شادی مردم است، البته اگر این تراکم سفرها در طول سال انجام می‌گرفت تاثیر آن بر نشاط و روحیه مردم و همچنین آثار اقتصادی حاصل از گردشگری داخلی بهتر بود.

وی در ادامه افزود: تامین امکانات اعم از رفاهی، اقامتی، تنظیم بازار و تامین غذا و امنیت جزو اصلی برنامه‌های دولت و نظام است.

استاندار لرستان با بیان اینکه در طول سال‌های گذشته تجربیات انباشته شده‌ای در مدیریت سفرها وجود دارد که باید از این تجارب به نحو احسن استفاده کرد، بیان داشت: مهم‌ترین موضوع برای گردشگران در ایام تعطیلات نوروز تامین امنیت بوده و بخش اصلی آن به عهده نیروی انتظامی است.

دکتر خادمی با تاکید بر اینکه گردشگری در ایران با امنیت کامل باید انجام شود، تصریح کرد: با تلاش‌های تمام کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند امنیت در کشور برقرار است.


وی با اشاره به اهمیت امنیت جانی گردشگران در جاده‌ها افزود: عدم پاسخگویی جاده‌ها، توان حمل و نقلی و تقاضای زیاد سفر در این روزها موجب شده تا تعداد تصادفات و تلفات جانی ناشی از تصادفات در ایام تعطیلات نوروز افزایش یابد بنابراین مهمترین برنامه‌های دولت در سال‌های اخیر کاهش تصادفات تعطیلات نوروزی است.

استاندار لرستان بر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای گردشگری داخلی در استان تاکید کرد و گفت: لرستان با توجه به داشتن استعداد مناسب برای تبدیل شدن به یکی از استان‌های گردشگرپذیر کشور علاوه بر جاذبه‌های گردشگری و فرهنگ میزبانی خوب باید به حفظ امنیت آن نیز توجه خاصی داشت.

خادمی با تاکید بر مصوبات ستاد سفر نیروی انتظامی و راهداری استان برای اعمال کنترل‌های لازم و ایجاد آشکارسازها و اعلان‌گرها همچنین شناسایی نقاط حادثه خیز در راستای کاهش تصادفات اظهار داشت: در صورت بروز تصادف حضور نیروهای امدادگر و سرعت عمل آنها در کاهش زمان، حین رسیدن به نقطه حادثه همچنین رساندن مجروحین به مراکز درمانی بسیار موثر بوده و باید از برنامه‌های اصلی باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که مسافران در کمال صحت و سلامت همچنین با خاطره خوب و خوش استان را ترک کرده و در سال‌های بعد مجددا این منطقه را برای گردش انتخاب کنند چراکه به اقتصاد مردم نیز کمک خواهد کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.