سرپرست معاونت عمرانی استانداری لرستان: پل معلق دره خزینه بازسازی می‌شود

on .

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از بازسازی پل معلق دره خزینه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، رضا آریایی در رابطه با تخریب پل معلق دره خزینه اظهار داشت: این پل حدفاصل شهرستان‌های دره شهر ایلام و پلدختر لرستان قرار دارد که به علت نامعلوم و از سمت دره شهر تخریب و تردد از روی آن متوقف شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قسمت تخریب شده پل در حوزه استحفاظی ایلام بوده علت این حادثه از طریق نیروی انتظامی و اداره کل میراث فرهنگی این استان در حال پیگیری است.

آریایی بیان داشت: این پل از جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌های پلدختر و دره‌شهر بوده و همه ساله مورد بازدید تعداد کثیری از گردشگران قرار می‌گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان ادامه داد: طول این پل 112 متر، عرض یک و ارتفاع از سطح زمین 85 متر است.

وی یادآور شد: این پل در سال 1381 توسط شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با هدف احداث راه دسترسی به سد کرخه دو احداث شده که از نوع پل کابلی بوده و کف آن با استفاده از چوب ساخته شده است.

آریایی تصریح کرد: با توجه به ضرورت ترمیم و بازسازی این جاذبه گردشگری پلدختر، در آینده‌ای نزدیک با مهندس طراح و سازنده پل در شهرستان کرج هماهنگی خواهد شد تا برای بازسازی مجدد پل با استحکام و مقاومت لازم به محل مراجعه و اقدام کند و طرح لازم برای احداث راه دسترسی به پل نیز تهیه و اجرا خواهد شد.

این مسئول اضافه کرد: متولی بازسازی طرح مشخص بوده و ترجیحا" مسئولیت آن را اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان لرستان بر عهده خواهد گرفت.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.