سرپرست روابط عمومی استانداری لرستان: سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات استانداری معرفی شود

on .

سرپرست روابط عمومی استانداری لرستان به لزوم شفاف سازی و پاسخگویی دولتمردان در برابر مردم  از طریق سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، فرزاد یاراحمدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال95  قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات باعنوان لایحه آزادی اطلاعات توسط رییس دولت به مجلس تقدیم و با تایید مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی رییس جمهوری برای اجرا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: در همین راستا وزارت کشور جلسه‌ای با مدیران روابط عمومی تعدادی از استانداری‌ها در سطح کشور و البته لرستان به صورت ارتباط ویدئو کنفرانس برگزار و ابعاد مختلف جهت بهتر اجرایی شدن این موضوع بررسی شد.

یاراحمدی با بیان اینکه دانستن حق مردم است و تمامی مدیران باید در اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به صورت جدی اقدام کنند، بیان داشت: بی شک این مهم گام موثر و مفیدی در جهت شفاف سازی فضای عمومی و پاسخگویی دولتمردان در هر سطحی، برابر مردم و مطالبات به حق آنان است.

وی با اشاره به اینکه استانداری ملزم به پاسخگویی به درخواست هایی است که فاقد اطلاعات شخصی و طبقه بندی شده باشد، بیان داشت: هر شخص ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد مگر انکه قانون منع کرده باشد. همچنین استفاده از اطلاعات عمومی یا انتشار آنها تابع قوانین و مقررات عمومی خواهد بود.

سرپرست روابط عمومی استانداری لرستان با بیان اینکه بنای مدیریت استان نیز بر عملی شدن حقوق شهروندی بویژه در این مهم است، اضافه کرد: در این خصوص امیدواریم با برنامه‌ریزی و توجیه تمامی مدیران استان و با کمک خداوند متعال بتوانیم نتایج مطلوبی از این رهگذر به دست آوریم تا بخش کوچکی از مطالبات بحق مردم در این زمینه را محقق سازیم.

وی در ادامه افزود: بزودی مدیران و دستگاههای اجرایی استان عضو این سامانه خواهند شد و از طریق همین سامانه با هماهنگی استانداری ملزم به پاسخگویی به در خواست های عموم مردم و سوالات و ابهامات آنان خواهند شد.

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی دکتر خادمی استاندار لرستان را به عنوان رییس اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در این استان منصوب کرده است.

در همین راستا نیز دکتر خادمی استاندار لرستان، طی حکمی فرزاد یاراحمدی سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری را در بهمن ماه سال گذشته به عنوان مدیر سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات استانداری  منصوب کرد.

<