قائم‌مقام ستاد اجرایی سفرهای نوروزی خبر داد: اسکان ۷۱۴ هزار نفر شب طی ایام نوروز در لرستان

on .

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از اسکان ۷۱۴ هزار نفر شب طی ایام نوروز در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، رضا آریایی در جلسه شورای اداری با اشاره به عملکرد  ستاد تسهیل سفرهای نوروزی اظهار کرد: مردم به‌خوبی حضور گسترده گردشگران را در ایام تعطیلات به استان نظاره‌گر بودند و این مهم تنها با کار گروهی و تعامل محقق شد.

وی بیان کرد: قطعاً در تابستان و دیگر ایام تعطیل شاهد استقبال این گردشگران خواهیم بود برای همین باید از هم‌اکنون تمهیداتی اندیشید.

آریایی با بیان اینکه بررسی‌های میدانی که طی این مدت انجام شد نقاط ضعف و قوت ما را به‌خوبی نشان داد، افزود: نبود هتل پنج ستاره و کمبود هتل‌های سه و چهار ستاره ازجمله این ضعف‌ها هستند که با نهایی شدن طرح‌هایی که طی سال‌های اخیر شروع شده‌اند رفع خواهند شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: بعضی از مناطق گردشگری طبیعی نیز توان این مقدار پذیرش را ندارند و باید اداره کل راهداری و راه و شهرسازی اقدامات لازم را در این رابطه انجام بدهند.

وی به محدودیت پارکینگ‌های عمومی اشاره کرد و گفت: معابر نیز مملو از خودروهای پارک کرده بود و در روزهای ابتدایی سال شاهد تعطیلی مغازه‌ها بودیم که این ضعف‌ها باید رفع شوند.

آریایی ایجاد امنیت در استان را شاخص‌ترین نقطه قوت عنوان کرد و افزود: در کنار جاده‌ها شاهد اتراق گروهی مسافران نوروزی بودیم که این نشان از احساس امنیت در استان دارد.

قائم‌مقام ستاد اجرایی سفرهای نوروزی استان با بیان اینکه بحث توسعه گردشگری تنها مختص ایام نوروز نیست، گفت: امروز لرستان خود را نشان داده و می‌توان شاهد افزایش حضور گردشگران در استان باشیم.

وی با اشاره به اینکه امسال ۱۴ نوروزگاه در استان برپا شد، ادامه داد: این آمار طی سال گذشته تنها چهار مورد بوده است.

آریایی با بیان اینکه سال گذشته تعداد اقامت مهمانان خارجی ۹۱ نفر شب بوده که امسال به ۶۱ مورد رسیده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه در این زمینه شاهد کاهشی ۳۱ درصدی هستیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از اسکان ۷۱۴ هزار نفر شب طی ایام نوروز امسال خبر داد و گفت: سال گذشته این آمار حدود ۵۲۶ هزار نفر شب بوده که رشد ۳۶ درصدی را در این رابطه شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲۴ هزار بلیط بازدید قلعه فلک‌الافلاک به فروش رسیده است، اضافه کرد: امسال ۱۸۰ هزار بلیط به فروش رسید که ۴۵ درصد رشد داشته‌ایم.

آریایی تعداد تصادف در این ایام را ۱۷۸ مورد با ۱۲ کشته اعلام کرد و افزود: سال گذشته این آمار ۲۷۴ مورد و با ۱۹ کشته بوده که خوشبختانه ۲۹ درصد کاهش داشته‌ایم.

قائم‌مقام ستاد اجرایی سفرهای نوروزی استان با بیان اینکه امسال بازارچه‌های موقت دو میلیارد تومان فروش داشته‌اند، خاطرنشان کرد: طی مدت مشابه سال گذشته این رقم حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.