استاندار لرستان تاکید کرد: لزوم اجرایی شدن کمربندی دورود

on .

استاندار لرستان بر لزوم اجرایی شدن کمربندی دورود تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی در جلسه بررسی پروژه‌های شهر دورود اظهار داشت: هم‌اکنون پروژه‌های راه‌آهن و آزادراه‌ سطح کشور به خوبی در حال انجام شدن هستند.

وی با بیان اینکه در شرایط عادی اعتبار پروژه به پیمانکار پرداخت و مشکل معارضین حل می‌شود، افزود: هم‌اکنون این روال به هم خورده است و کسی نباید به دنبال عادی کار کردن باشد چراکه نقدینگی وجود ندارد.

خادمی تصریح کرد: در حال حاضر برای اجرای پروژه‌ها اوراق گرفته می‌شود و مقدار زیادی از مطالبات پیمانکاران مانده است اما با این شرایط طرح‌ها در کشور فعال هستند.

استاندار لرستان به پروژه کمربندی دورود اشاره کرد و گفت: در رابطه با این پروژه سه عامل دولت، پیمانکار و مردمی که مالک زمین هستند وجود دارد.

وی با بیان اینکه در کل کشور بیش از ۸۰ درصد اعتبارات عمرانی به صورت اوراق است، اظهار داشت: بنا بر قول معاون وزیر راه، ۶.۵ میلیارد تومان اعتبار از طریق اوراق آماده تزریق به این طرح است که باید از آن استفاده کنیم.

خادمی با بیان اینکه بخشی از مشکل معارضین را باید از طریق اوراق حل کنیم، ادامه داد: با عملیاتی شدن این پروژه ارزش افزوده اراضی کشاورزان نیز بالا می‌رود و به نفع آنان هم هست.

استاندار لرستان با اشاره به بحث‌های اجتماعی پروژه گفت: این مشکل را حل می‌کنیم و امنیت پیمانکار فراهم می‌شود و باید هر چه سریع‌تر کار آغاز شود.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون فضای کار فراهم شده و پیمانکار باید هر چه سریع‌تر فعالیت خود را آغاز کند تا پروژه به سرانجام برسد.

خادمی با بیان اینکه در رابطه با پلی که در مسیر این طرح هست معارضی وجود ندارد و سریع‌تر باید کار انجام شود، افزود: امیدواریم در صورت تخصیص ۶.۵ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه، مشکل کشاورزان و معارضین حل شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.