استاندار لرستان تاکید کرد: لزوم فعالیت سمن‌های اطفای حریق در استان

on .

استاندار لرستان بر لزوم فعالیت سمن‌های اطفای حریق در استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه ستاد اطفای حریق جنگل‌های استان اظهار داشت: جنگل‌ها یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های استان است و ما نیز به نمایندگی از مردم و با همراهی آنان باید از این عرصه‌ها حفاظت کنیم.

وی حفاظت از جنگل‌ها را کار ارزشمندی دانست و بیان داشت: ارزش جنگل‌ها ملی است و ما نتوانسته‌ایم منافع روستاهای اطراف را با این عرصه‌ها ارتباط بدهیم بنابراین در این زمینه باید بیشتر کار کنیم.

استاندار لرستان بابیان اینکه ما باید از منابع استانی و ملی برای حفظ جنگل‌ها استفاده کرده و همه توان خود را به کار ببریم، تصریح کرد: راه حل‌های شناخته شده‌ای وجود دارد و ما باید این راه‌حل‌ها را دسته بندی و مدیریت کرده که چگونه و در چه موقعیتی از آنها استفاده کنیم.

وی در ادامه افزود: در این راستا بحث پیشگیری و جلوگیری از وقوع تخریب و آتش‌سوزی جنگل‌ها بسیار مهم است چراکه رابطه نزدیکی با کم آبی و خشکسالی دارد بنابراین باید تلاش کنیم تا وقوع آن را کاهش دهیم.

خادمی بر مقابله جدی و واکنش سریع در رابطه با تخریب جنگل‌های استان تاکید کرد و گفت: سیاست کاری ما در این زمینه باید به حداقل رساندن وقوع آتش سوزی و حداکثر کردن مقابله با آن باشد.

وی با تاکید بر انجام اقدامات فرهنگی و آموزشی برای مردم از سوی صداوسیما و رسانه‌ها خصوصا در مناطق بحرانی خاطرنشان کرد: تا قبل از وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها به‌ویژه در فصل تابستان زمان کافی برای آموزش و همکاری مردم مناطق جنگلی داریم، بنابراین باید اقدامات پیشگیرانه در این رابطه انجام گیرد.

استاندار لرستان یکی از وظایف دهیاران را حفاظت از اموال عمومی دانست و تصریح کرد: جنگل‌ها اموال عمومی بوده و دهیاران، مردم و دستگاه‌های اجرایی همه باید برای حفاظت از آن‌ها کمک کنند.

مقام ارشد استان با بیان اینکه بخش اصلی مقابله با آتش سوزی جنگل‌ها ساماندهی و مدیریت است، اظهار داشت: فرمانداران باید به صورت جدی ورود پیدا کنند و با تشکیل جلسات تخصصی در این زمینه شرایط بحرانی را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: در این رابطه منابع طبیعی و محیط زیست باید نیروهای واکنش سریع در استان داشته باشند تا هنگام وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها بتوانند با برنامه ریزی مناسب و مدیریت صحیح سریع ورود پیدا کرده و اقدام به اطفای حریق جنگل‌ها کنند.

خادمی با تاکید بر اختصاص اعتبارات لازم از سوی مدیریت و برنامه‌ریزی استان برای خرید تجهیزات مربوط به اطفای حریق جنگل‌ها گفت: محیط زیست و منابع طبیعی با هدف اطفای حریق سمن‌ها را در استان فعال کنند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.