استاندار لرستان: از بودجه استانی سهمی به شهرداری اختصاص یابد

on .

استاندار لرستان می‌گوید: حاشیه‌نشین‌های شهر را باید به واحدهای مسکن مهر انتقال داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در دیدار با اعضای شورای شهر خرم‌آباد ضمن تبریک سال نو از همراهی و تلاش‌های آنان در سال قبل به عنوان نماینده مردم و رسالتی که به عهده دارند تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: به دلیل اینکه با زمینه کار شهرداری آشنا هستیم و از مشکلات آن بخوبی اطلاع داریم ‌می‌دانیم که اعضای شورای شهر و شهردار طی چند ماه اخیر کارنامه موفقی داشته‌اند.

وی خطاب به اعضای شورای شهر و شهرداری بر حفظ وحدت و تیم خود تاکید کرد و افزود: در فضای تساهل و تسامح همچنین با تعامل حرکت کرده تا با ایجاد آرامش بتوانید برای مردم کاری کنید.

استاندار لرستان با بیان اینکه افراد انتسابی قابل جا‌به‌جایی هستند اما کسانی که مردم انتخاب کرده‌اند قابل جا‌به‌جایی نیستند، تصریح کرد: شما مجبور به زندگی در کنار یکدیگر هستید، زیستی که خروجی آن باید برای مردم و شهر مثبت باشد، بنابراین راهی جز این نیست.

خادمی تاکید کرد: هر چه در توان داریم باید در راستای آبادانی و عمران شهری کار کنیم چرا که بخش عمده‌ای از جمعیت ‌و فعالیت‌های اقتصادی در شهرها است.

وی از اهمیت بالای مرکز استان گفت و با اشاره به اینکه خرم‌آباد بزرگ‌ترین شهر لرها است، عنوان کرد: این شهر استعداد خوبی برای تبدیل به یک شهر زیبا را دارد البته دارای ضعف‌هایی در مبلمان شهری و بافت‌های سنتی است که باید با همکاری و وحدت همه نهادها تلاش کنیم تا بتوان به این مهم دست یابیم.

استاندار لرستان ادامه داد: در مقایسه با سال‌های گذشته منابع ضعیف‌تر و اختیارات کمتر شده اما تمام توان خود را در راستای عمران شهری و توسعه آن خواهیم گذاشت.

مقام ارشد استان بر ضرورت حل مشکل زیرگذر بهارستان تاکید کرد و گفت: در این پروژه باید با هم‌فکری و بررسی راه‌حل‌های مختلف به یک راهکار مناسب در راستای به نتیجه رساندن آن رسید.

خادمی در حوزه شهری احداث دو پل بر روی رودخانه خرم‌آباد را از نیازهای اساسی دانست و اظهار داشت: ساماندهی و احداث روگذر و پیاده‌‌رو بین دو پل در زیباسازی شهر تاثیر زیادی دارد و کار ماندگاری است.

وی با اشاره به اینکه باید از بودجه استانی سهمی برای شهرداری درنظر گرفته شود، تصریح کرد: شورای شهر و شهردار باید تعریف کنند چه کارهایی می‌خواهند انجام دهند که در این راستا می‌توان به مهار آب‌های سطحی، بافت فرسوده، ساماندهی ورودی‌های شهر و... اشاره کرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه دولت برای بافت فرسوده طرحی را تعریف کرده که در لرستان به علت نداشتن وسعت زمین مناسب قابل اجرا نیست، گفت: باید با یک کار فرهنگی، اجتماعی و رعایت مسائل اقتصادی برخی مناطق فرسوده و حاشیه‌نشین شهر را با همکاری و تعامل یکدیگر به ‌واحدهای مسکن مهر انتقال داد.

مقام عالی رتبه استان با تاکید بر ضرورت حذف عوارض برای سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری عنوان کرد: اگر بتوان این کار را انجام داد بسیار خوب است چراکه اگر هتلینگ این شهر راه‌اندازی شود بازده سود آن بیشتر به نفع شهرداری خواهد بود بنابراین در نهایت اقتصاد شهر رونق بیشتری پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: بحث عمران شهری و توسعه و آبادانی وظیفه همگی است، تنها با مطرح کردن مشکلات نمی‌توانیم کار مثبتی انجام دهیم بلکه طرح مشکل باید راه‌حل آن را نیز به همراه داشته باشد، بنابراین وظیفه اصلی ما ایجاد راه‌کارها و بررسی حل مسئله است.

خادمی از مشخص شدن مشاور برای ارائه طرح بام خرم‌آباد خبر داد و خاطرنشان کرد: اشکالی که برای اجرای طرح این پروژه وجود دارد تبدیل کردن آن در گذشته به پارک جنگلی بود که با این حرکت قانون پارک‌ها بر آن حاکم شده است.

استاندار لرستان در ادامه افزود: اکنون تمام اختیارات از ما سلب شده و نمی‌توان کار اقتصادی روی آن انجام داد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.