استاندار لرستان مطرح کرد؛ لزوم ارتباط دستگاه‌های اجرایی مختلف برای پیگیری امور جوانان

on .

استاندار لرستان گفت: دستگاه‌های اجرایی مختلف برای پیگیری امور حوزه جوانان باید ارتباط داشته باشند و این امور توسط سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه جوانان پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به اینکه وقتی می گوییم امور جوانان یا معاونت جوانان، این نهاد چه چیزی را قرار است پیگیری کند و وجه تمایز آن با دستگاه های معمولی چیست،  این از مسائلی است که در سطح ملی هم دچار مباحث و تنگناهای مختلفی شده است، اظهار داشت: نهاد مربوط به حوزه جوانان باید آن موارد و کارهایی که بین دستگاه های مختلف مغفول می ماند و در حوزه مستقیم هیچ دستگاهی نیست یا قرار است با همکاری چنددستگاه محقق شوند را ورود کند.

وی با بیان اینکه فعالیت های عادی و متداول همه دستگاه های اجرایی مشمول جوانان می شود اما برخی اقدامات نیازمند مرتبط شدن فعالیت های چنددستگاه به یکدیگر است و باید این موارد را پیگیری کنیم، تصریح کرد: بیشتر خود جوانان باید در این حوزه کار کنند و از اداری ها نباید توقع داشته باشند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه باید در حوزه آسیب های اجتماعی، ازدواج و طلاق و اعتیاد و ... کار کنید، افزود: این مسائل به صورت مستقیم وظیفه هیچ دستگاهی نیست اما می شود دستگاه ها را لینک کرد و امور را پیش برد.

خادمی با اشاره به اینکه برای حوزه اشتغال جوانان علاوه بر راه حل های روتین، باید کار های جدید و فکر جدیدی انجام شود، ادامه داد: برای راه اندازی خانه های جوان پیگیری می کنیم اما همین الان در خرم آباد خانه جوان ایجاد شده و ما نمی دانیم خروجی آن چیست؟ چندساعت جلسه گذاشته اند و چه اتفاقی را رقم زده اند، چقدر برنامه در این خانه تعریف شده است؟

وی همچنین به فعالیت مجمع جوانان لرستان اشاره کرد و ضمن تاکید بر حمایت از این مجمع یادآور شد: مدیران دستگاه های اجرایی به دعوت این مجمع در مراسم ها و جلسات آن ها حضور پیدا کنند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.