استاندار لرستان خبر داد: مطالعه سد بن‌لار در پلدختر

on .

استاندار لرستان می‌گوید: در نظام روستایی کشور مردم خود ماندن در روستا را انتخاب می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی استاندار لرستان، سیدموسی خادمی در‍ آیین افتتاح پروژه ایستگاه پمپاژ آب باغات منطقه سرنجه زیودار شهرستان پلدختر ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: هم‌اکنون در منطقه‌ای حضور داریم که مردم ماندن در روستا را انتخاب کرده‌اند و این ماندگاری به علت توانمندی و رونق دادن به اقتصاد است.

وی با بیان اینکه نظام روستایی در جمهوری اسلامی بر مبنای این است که مردم خود آن را انتخاب کرده و بمانند، افزود: همت بالای مردم این روستا ستودنی است چراکه متکی به توان خود هستند.

خادمی با بیان اینکه امیدواریم که این روستا الگویی برای تمام استان شود به پتانسیل‌های منطقه اشاره کرد و با مطلوب دانستن آنها گفت: این منطقه دارای استعدادها و زمینه‌های خوب برای کشاورزی است و باید به نحو مطلوب از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

مدیر ارشد استان تصریح کرد: در این رابطه دولت هم باید وظیفه خود را به نحو احسن انجام بدهد و کار خوبی که امروز شاهد آن هستیم از حداقل اقداماتی بوده که انجام شده چراکه استفاده از آب‌های جاری استان لازم و ضروری است.

وی مشارکت مردم را در این منطقه ستودنی و خوب برشمرد و بیان داشت: باید در نگه‌داری این پمپاژها همکاری کنند تا بتوانیم در سال‌های متمادی از آنها بهره‌ ببریم.

خادمی در رابطه با مطالعه سد بن‌لار گفت: حتما این کار را انجام خواهیم داد و اعتبارات لازم را برای آن درنظر می‌گیریم. بعد از مطالعه سعی خواهیم کرد در مناطقی که توجیه داشته باشد جاده‌های بین روستایی و مزارع را احداث کنیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب روستایی درصدد است که آب شرب مناطق شهرستان پلدختر را مهیا کند، افزود: این موضوع را حتما پیگیری می‌کنیم چراکه تامین زیرساخت‌ها از وظایف دولت و اقتصاد به عهده مردم بوده که در این منطقه به خوبی انجام شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.