استاندار لرستان: رسانه‌ها حامل مطالبات استان باشند

on .

استاندار لرستان گفت: هدف اصلی رسانه‌ها آگاهی‌بخشی به جامعه است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در دیدار با اعضای خانه مطبوعات استان با بیان اینکه باید از طریق تشکل‌ها و نهادهای مدنی کارها را پیش ببریم، اظهار داشت: ارتباطات فردی مشکلات را حل نخواهد کرد بلکه باید یک تشکل وجود داشته باشد که بتوان سیستمی اقدام کرد.

وی در ادامه افزود: به وجود مطبوعات و اصل کار تشکل مطبوعاتی اعتقاد داریم.


استاندار لرستان با اشاره به اینکه هدف اصلی رسانه‌ها آگاهی بخشی به جامعه است، بیان داشت: صحت خبر بسیار مهم است بنابر‌این هر متنی که نوشته می‌شود باید مبتنی بر منطق باشد. تحلیل‌ها هم می‌بایست با استناد به واقعیت‌ها نگاشته شود.


وی علاوه بر آگاهی بخشی به هدف مطبوعات در بهتر شدن وضعیت استان است تاکید کرد و افزود: آنچه به بیرون منتقل می‌شود حامل مطالبات و خواسته‌های استان در راستای بهبود وضعیت و تخصیص آب، رفع محرومیت و... باشد.

خادمی ادامه داد: رسانه‌ها اگر می‌خواهند خروجی موثر داشته باشند باید حامل مطالبات استان و اعمال فشار بر سیستم ملی باشند تا به توسعه لرستان کمک شود اما اگر وقت خود را صرف مسائل بی ارزش کنند فایده‌ای نخواهد داشت.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه گاها انتقال ناصحیح حرف‌ها باعث ایجاد تنش می‌شود، تصریح کرد: رسانه باید در انتقال درست مطالب کمک کند.

وی با یادآوری نشست گذشته با اصحاب رسانه‌ها به سخنان خود اشاره کرد و گفت: مطالب آن جلسه از زبان من را رسانه‌ها به‌خوبی انتقال نداده‌اند. اینکه می‌گویند پس از سخنرانی من رویکرد مدیران با رسانه تغییر کرده و برخی نیز از رسانه‌ها شکایت کرده‌اند، اما صحبت‌های من چنین برداشتی از آن نمی‌شد.

مقام ارشد استان ادامه داد: من نگران نیستم ولی دنبال این هستم که به استان کمک کنیم تا جایگاه استان و مطبوعات آن حفظ شود.

خادمی خطاب به مطبوعات با تاکید بر اینکه هر چه اخبار مطمئن‌تر باشد اعتماد جامعه بیشتر می‌شود، خاطرنشان کرد: باید قدرت بسیج جامعه را با انتقال اخبار صحیح داشته باشید.

وی با تاکید بر اینکه برای انجام هر کاری اقتصاد آن ضروری است، گفت: رسانه اقتصاد دارد و باید رعایت شود چراکه کار بدون اقتصاد نمی‌شود انجام داد.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه برخی از رسانه‌ها نمی‌توانند درآمدزایی داشته باشند، عنوان کرد: در این رابطه خانه مطبوعات می‌تواند آنها را تجمیع کرده و با ایجاد یک شرکت تعاونی نسبت به پیگیری مشکلات آنها اقدام کند.

وی کمک به معیشت خبرنگاران را ضروری دانست و تاکید کرد: از طریق مسکن و شهرسازی پیگیری خواهد شد تا بتوان از واحدهای مسکن مهر برای آنان استفاده کرد.

خادمی تصریح کرد: برای برگزاری نشست خبری با رسانه‌ها قرار شد بعد از شناسایی و ساماندهی خبرنگاران از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این رابطه اقدام شود.

وی در ادامه افزود: از این پس سعی خواهد شد با این سیستم شناسایی و تعریف شده کار کنیم. بنابراین کسی که شناسایی شد بعنوان خبرنگار در حین اینکه حق دارد، دارای مسئولیت نیز هست.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.