استاندار لرستان تاکید کرد: برررسی وضعیت کودکان کار و بازمانده از تحصیل

on .

استاندار لرستان گفت: برخورد با افرادی که کودکان را مجبور به کار می‌کنند ضروری است

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده با بیان اینکه در حوزه حقوق کودکان، کسانی که دارای حق هستند قدرت مطالبه ندارند. اظهار داشت: خیلی وقت ها حق را باید مطالبه کرد اما کودکان به لحاظ شرایطی که دارند قدرت مطالبه‌گری ندارند و جامعه باید به آنان کمک کنند تا دچار مشکل نشوند.

وی با اشاره به اینکه امروزه کودکان ما در معرض تهدید‌های متداول و مدرن از جمله فضای مجازی هستند، بیان داشت: علاوه بر آن در لرستان تهدیدات سنتی وجود دارد که مانع از تحصیل دختران می‌شود و شرایط خاص اقتصادی به‌گونه‌ای است که اجازه تحصیل به کودکان نمی‌دهند.

استاندار لرستان با تاکید بر ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت های مردمی، تصریح کرد: باید تلاش کنیم آنچه به عهده دستگاه ها است را انجام دهیم در اینجا باید از ظرفیت سمن‌ها و مجموعه خیرین بیشتر استفاده کرد و در این راستا باید سمن ها را توسعه دهیم.

خادمی بر لزوم بررسی وضعیت کودکان بازمانده از تحصیل در شورای آموزش‌و پرورش تاکید کرد و گفت: مسائل کودکان کار باید در شورای اجتماعی و کارگروه امور بانوان و خانواده مطرح شود و برخورد با افرادی که کودکان را مجبور به کار می‌کنند ضروری است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.